Premiership, 26. kolo, 09.02.2020, 15:00 h
Sheffield United 2:1 Bournemouth
Bournemouth

Sheffield nakon preokreta svladao Bournemouth, City i West Ham odgođeni zbog nevremena

Matej Kačan • nedjelja, 09.02.2020.

Dvostruki program 26. kola Premier lige koji je trebao biti na rasporedu u nedjelju prepolovljen je zbog nevremena koje je odgodilo utakmicu Manchester Cityja i West Hama. U jedinom susretu dana je tako Sheffield svladao Bournemouth s 2:1...

U susretu koji je trebao biti prvi, a ispao je i jedini nedjeljni, Sheffield je nastavio s dobrim igrama te je s drugom pobjedom u nizu ostao u igri za mjesta koja vode u Ligu prvaka ili Europsku ligu. Bournemouth je poveo u ranoj fazi utakmice, ali su igrači Chrisa Wildera preokrenuli susret u svoju korist.

Sheffield United - Bournemouth Rezultati uživo

Prvih petnaestak minuta susreta pripalo je gostima koji su imali dvije šanse preko Calluma Wilsona. Wilson je bio polovično uspješan jer je zapucao veliku šansu glavom nakon slobodnog udarca u 11. minuti, ali se iskupio dvije minute kasnije pogotkom za 1:0. Nakon nekoliko odbijanaca i udarca Harryja Wilsona, Callum je došao do lopte i doveo goste u vodstvo.

Motivirani zaostatkom domaći su igrači u potpunosti preuzeli inicijativu te su počeli napadati. Pokušao je u 16. minuti Billy Sharp, ali je promašio vrata. U nadoknadi prvog dijela se i u šesnaestercu Bournemoutha odigrao fliper kao i u domaćem kaznenom prostoru u 13. minuti, a posljednji je do udarca došao Sharp koji je loptu zakucao u mrežu za 1:1.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja do posljednjih 20 minuta. U 71. minuti dobro je tukao Ryan Fraser, ali je junak domaćina u toj situaciji Dean Henderson. U 84. minuti Sheffield je kompletirao preokret za tri boda. Lys Mousset je u kaznenom prostoru pronašao samog Johna Lundstrama koji nema težak posao postizanja pogotka za pobjedu.

Druga utakmica dana između Manchester Cityja i West Hama je odgođena zbog loših vremenskih uvjeta koje je izazvalo nevrijeme Ciara, objavio je City na svojim stranicama.