Mornar iznenadio Zvezdu i zakomplicirao borbu za doigravanje

Matej Kačan • ponedjeljak, 10.02.2020.

Košarkaši Mornara su u sklopu 19. kola ABA lige svladali Crvenu zvezdu kod kuće u Baru. Domaća ekipa bila je bolja sa 71:64 te se izjednačila sa Zvezdom i Cedevita Olimpijom na 12-7 omjeru...

Košarkaši Mornara iz Bara maksimalno su zakomplicirali borbu za doigravanje u ABA ligi. Do kraja su ostala još tri kola, a osim sigurnih Partizana i Budućnosti se za dva mjesta bore tri sjajne ekipe. Nakon pobjede Mornara nad Zvezdom sad su te dvije ekipe uz Cedevita Olimpiju na 12-7 omjeru.

Mornar je kroz 30 minuta u potpunosti gazio višestruko skupljeg euroligaša. Vrlo loše je Zvezda igrala prvu četvrtinu koja je završila s 20:9 za domaćine, dok je u drugoj četvrtini malo, ali nedovoljno zaustavljeno krvarenje pa je Mornar povećao svoju prednost na 16 razlike na poluvremenu.

Spustila se Zvezda na 12 razlike početkom drugog poluvremena, ali je Mornar opet preko Bjelice, Pullena i Whiteheada počeo tricama rešetati mrežicu gostiju i na koncu treće dionice je maksimalnih i gotovo nestvarnih 24 razlike i 62:38.

No u posljednjoj je dionici napad domaćina stao, a Billy Baron je gotovo sam pokrenuo 21:5 seriju koja je vratila Zvezdu na jednoznamenkastu razliku u samoj završnici. No Mornar je izdržao te je preko slobodnih bacanja Uroša Lukovića te dvice Lancea Harrisa zadržao veliku pobjedu i konačan rezultat 71:63.

Upravo je Luković bio sjajan kod Mornara s 23 poena uz sedam sokova, a 13 je dodao Pullen. Damir Markota je za 23 minute na terenu ubacio pet poena (1/2 za tricu, 2/5 slobodna bacanja) uz pet poena. Najviše je kod Zvezde ubacio Kevin Punter s 22 poena, a Baron je dodao 17.