Split napokon do prve pobjede, Novo Vrijeme preokretom svladalo Vrgorac

Branimir Korać • petak, 14.02.2020.

Odigrana su prva tri susreta 12. kola 1. HMNL, a domaćini su bili uspješni. Split i Novo Vrijeme upisali su pobjede dok je jedini remi viđen u Dvojci Doma sportova gdje su remizirali Futsal Dinamo i Alumnus...

Burno je bilo u Splitu proteklih dana, a sve je kulminiralo promjenom na klupi te je Teo Strunje napustio Split, a umjesto njega momčad su preuzeli treneri mlađih selekcija Branko Laura i Andrija Bogdanović. Start im je bio dobar, svladali su u drami Universitas s 3:2.

Fernando Ariel Wilhelm početkom drugog poluvremena doveo je Split u vodstvo, ali u razmaku od minute Universitas zabija dva gola za preokret preko Roberta Vinka Pavičića. Ipak u zadnjim trenucima susreta Luka Tešija postiže dva pogotka i radi preokret za prvu pobjedu Splita ove sezone.

U Makarskoj ipak nije bilo iznenađenja iako je krenulo burno. Vrgorac je doputovao tražeći nešto više, međutim domaćin je odnio pobjedu. Završilo je 4:2 iako je Vrgorac ozbiljno zaprijetio u početku susreta.

Na odmor se ipak otišlo s 2:2, golove Mirka Jurjevića iz četvrte i Ante Kraljevića iz osme minute poništili su Igor Osredkar i Vedran Kazazić da bi u drugom poluvremenu Lucas Vinicius i Osredkar postavili konačnih 4:2.

Kao i obično bilo je zanimljivo u gradskom dvoboju između Futsal Dinama i Alumnusa. Završilo je 2:2, Futsal Dinamo je dva puta vodio, ali Alumnus se dva puta vraćao.

Jakov Mudronja i Kristijan Grbeša zabijali su za domaćin, ali Dario Markić i Nikola Perković imali su spreman odgovor i vraćali su Alumnus u igru.