Valencia 2:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Remi na Mestalli, Atletico ne može povezati dvije pobjede

Branimir Korać • subota, 15.02.2020.

U prvom susretu 24. kola španjolskog prvenstva Valencia je ugostila madridski Atletico, a zanimljiv dvoboj okončan je bez pobjednika 2:2. Atletico je dva puta vodio, ali Valencia se dva puta vraćala u susret...

Valencia i Atletico nastavljaju s nastupima koji ne oduševljavaju njihove navijače. Ovdje su i jedni i drugi očekivali pobjedu, zaoštrava se borba za mjesta koja vode u Ligu prvaka stoga su i jedni i drugi ušli u ovaj susret tražeći maksimalan plijen.

Atletico je bolje izgledao u prvom poluvremenu gdje je i stigao do dva pogotka. Tu je nabio jak ritam i bio puno odlučniji, međutim nije to naplatio još boljim rezultatom.

U 15. minuti Gabriel je nehotice skrenuo loptu pred svojim golom i tako idealno poslužio Marcosa Llorentea koji iz blizine lakoćom pogađa za vodstvo gostiju 1:0. Gabriel je skrenuo u biti udarac Angela Corree, što je na kraju ispalo još bolje za goste.

Gabriel se ubrzo iskupio i vratio je Valenciju u utakmicu. Nakon ubačaja lopte iz kornera primio ju je na drugoj vratnici Maxi Gomez, oštro ju je ubacio u peterac gdje ju je glavom odlično poklopio Gabriel i zakucao za 1:1.

Međutim na odmor se ipak otišlo uz prednost gostiju. Thomas Partey dobro je povukao napad i onda lijepo opalio s ruba 16 metara i lopta je uz vratnicu ušla u mrežu.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na novi povratak Valencije, još jednom ubačena lopta u 16 metara i nova loša procjena gostujuće obrane za poravnanje na 2:2.

Ostalo je tako, a Šime Vrsaljko igrao je od 53. minute umjesto Renana Lodija.