Kramarić strijelac i asistent u porazu Hoffenheima, Olmo asistirao u povratku Leipziga na vrh

Jan Šneler • subota, 15.02.2020.

Nakon poslijepodnevnih susreta 22. kola njemačke Bundeslige, RB Leipzig ponovno je preuzeo vodstvo na tablici. Andrej Kramarić odigrao je odlično u dresu Hoffenheima, ali njegova momčad upisala je poraz...

Uzbudljiva sezona u Bundesligi nastavlja se dalje te nakon današnjih susreta 22. kola, RB Leipzig ponovno je preuzeo vodeće mjesto na tablici te ima dva boda više od Bayerna. Što se tiče Bayer Leverkusena, on je u trileru kod Union Berlina došao do pobjede vrijedne četvrtog mjesta na tablici.

Hoffenheimu niti sjajna igra Andreja Kramarića nije pomogla. Jednostavno, danas su se namjerili na izuzetno raspoloženog Wouta Weghorsta koji je postigao hattrick. Susret je inače bio iznimno uzbudljiv, a krenulo je u 17. minuti kada je Sebastian Rudy pogriješio u kaznenom prostoru, a Weghorst pogodio s bijele točke.

Igralo se prilično izjednačeno, iako je Wolfsburg bio nešto opasniji u prvom dijelu. Admir Mehmedi pogodio je mrežu u 40. minuti i donio gostima novo vodstvo, ali VAR se aktivirao i pogodak je poništen. Par minuta kasnije, Hoffenheim je stigao do izjednačenja, a u akciji je aktivno sudjelovao Kramarić.

Hrvatski reprezentativac lijepo je primio loptu na krilnoj poziciji, prešao svog čuvara i ubacio u peterac gdje je Christoph Baumgartner glavom zabio za 1:1. Domaći su zadovoljno otišli na odmor, ali već u 52. minuti novi penal za goste i novi pogodak Weghorsta za vodstvo Wolfsburga.

Dinamičan je bio i nastavak susreta jer već u 60. minuti imamo novi pogodak. Robert Skov izveo je slobodni udarac, netko od igrača Wolfsburga igrao rukom u živom zidu i sada je kazneni udarac dobio Hoffenheim. Izvođenju je pristupio Kramarić i rutinski pogodio u donji lijevi kut Wolfsburgova gola.

Na žalost domaćih, vodstvo nije dugo trajalo. Bez obzira na to što su bili slabiji u nastavku, gosti su u 71. minuti došli do pobjedničkog pogotka za 2:3. Strijelac je jasno bio Weghorst. Kramarić je odigrao svih 90 minuta za Hoffenheim i bio definitivno prvo ime momčadi. S druge strane, Josip Brekalo ušao je igru za Wolfsburg u 69. minuti.

RB Leipzig uspio je konačno prekinuti niz bez pobjeda. Nakon tri kola i svega dva osvojena boda, Leipzig je slavio protiv Werdera. Nije to bile iznenađujuća pobjeda, ali veseli rutinski karakter i prilično sigurno slavlje domaćeg sastava koji je ponovno preuzeo prvo mjesto na tablici.

U 18. minuti domaći su došli do vodstva preko Lukasa Klostermanna, dok su krajem prvog dijela imali 2:0. Bivši Dinamovac Dani Olmo ponovno se upisao među asistente. Izveo je korner nakon kojeg je najviši u skoku bio Patrik Schick. Sve je bilo riješeno početkom nastavka kada je Nordi Mukiele lijepo poentirao za konačnih 3:0. Olmo je igrao sve do 69. minute kada ga je zamijenio Emil Forsberg.

Hertha je u gostima slavila protiv posljednjeg Paderborna s 1:2. Goste je u vodstvo doveo Dedryck Boyata u 10. minuti. Paderborn je nakratko u 52. minuti imao pozitivan rezultat pogotkom Dennisa Srbenyja, ali već u 68. minuti Matheus Cunha zabija za konačnih 1:2.

Union Berlin nije imao lagan zadatak protiv Bayer Leverkusena. Ipak, domaći su odigrali jako dobro cijeli susret i definitivno mogu žaliti za propuštenom prilikom. Poveli su rano, već u sedmoj minuti golom Christiana Gentera. Gosti se vraćaju u 22. minuti preko Kai Havertza. Činilo se da će Bayer uzeti puni plijen kada je u 84. minuti poentirao Moussa Diaby, no tri minute kasnije Marius Bulter prekrasno zabija za 2:2.

Ušlo se u sudačku nadoknadu, šansi za bilo što bilo je sve manje i domaći su već upisali novo osvojeni bod. Ipak, u četvrtoj minuti nadoknade, Karim Bellarabi koristi nepažnju domaće obrane i zabija za konačnih 2:3 te Union ostaje bez bodova nakon današnjeg susreta.

Dodajmo kako su Augsburg i Freiburg podijeli bodove (1:1). Za domaće se u strijelce upisao Philipp Max u 38. minuti dok je izjednačenje gostima donio Janik Haberer u 51. minut. Tin Jedvaj odigrao je solidno svih 90 minuta za domaći sastav.