Liga prvaka, skupina A, 12. kolo, 15.02.2020, 20:00 h
Barcelona 32:23 RK Zagreb
RK Zagreb

Oslabljeni PPD Zagreb nije imao šanse u Barceloni, zaigrali i Kinezi

Branimir Korać • subota, 15.02.2020.

PPD Zagreb upisao je novi poraz u Ligi prvaka, ovaj put izgubio je u gostima kod Barcelone 32:23. Očekivana pobjeda domaćina koji je znatno kvalitetniji, a Zagreb je osim toga bio i znatno oslabljen...

Bio je to put bez nade, nitko nije očekivao pobjedu i ništa nije išlo u prilog PPD Zagrebu. Uoči puta za Barcelonu u klubu su saznali da je Veselin Vujović suspendiran na jednu utakmicu pa je Denis Špoljarić morao voditi momčad, a osim toga i niz ozljeda prorijedio je kadar.

Za Barcelonu nisu otputovali Ristanović, Ereš, Bećiri, od ranije nema Bičanića, Mrakovčića, Božić-Pavletića stohga je ovo bila prilika za debi Kineza koji su registrirani za Zagreb. Nešto minuta dobio je desni vanjski Xueyan Yao, a posebno je zadovoljio vratar Quan Wang, 205 centimetara visok i izgleda impresivno na golu. Upisao je četiri obrane, skinuo jednu kontru Victoru Tomasu i potpuno je zadovoljio.

Od početka je susret išao u jednom smjeru - onom očekivanom. PPD Zagreb je ušao u susret s puno respekta i Barcelona je krenula s 5:0 pa vodila 9:2 i tek tu je Zagreb počeo nešto igrati. Zakasnio je desetak minuta i našao se u problemima iz kojih je bilo nemoguće se izvući.

Do odlaska na odmor Zagreb barem nije dopuštao bijeg na neku dvoznamenkastu razliku, držao se na šest do osam golova minusa i na odmor se otišlo uz vodstvo Barcelone 17:9.

U nastavku susreta bilo je tek odrađivanje posla. U jednom trenutku Barcelona je otišla na 12 golova razlike, Zagreb se vratio u jednoznamenkast zaostatak i u njemu je ostao te izgubio 32:23.

Dva gola u završnici postigao je mladi Zvonimir Srna, Kinez Wang dobro je branio i to je ono pozitivno iz ovog dvoboja. Rezultat nije pozitivan, ali ništa više nije se očekivalo.

Luka Cindrić i dalje je na oporavku i nije igrao, Kevin Moller imao je 13 obrana, a po šest golova postigli su Aron Palmarsson i Victor Tomas. Kod poraženih šest golova postigao je Miloš Božović.