19 sekundi bilo mu je dovoljno, Mario Pašalić zabio za pobjedu protiv Rome!

Petar Jenjić • subota, 15.02.2020.

U utakmici 24. kola talijanske Serie A Mario Pašalić bio je strijelac drugog pogotka u pobjedu svoje Atalante s 2:1 protiv Rome. Njegovoj momčadi to je 13. pobjeda ove sezone, a hrvatski nogometaš zabio je nakon samo 19 sekundi u igri...

Do 13. pobjede sezone stigli su nogometaši Atalante koji su napravili preokret u drugom poluvremenu te svladali Romu s 2:1. Bio je to jako važan dvoboj za obje ekipe u borbi za četvrto mjesto. Današnjom pobjedom Atalanta je stvorila prednost od šest bodova pred večerašnjim protivnikom.

Nije to izgledalo tako dobro nakon prvog poluvremena koje je u samoj završnici pogotkom začinio Edin Džeko. BiH reprezentativac iskoristio je grešku u obrani domaćina, ukrao loptu i lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora.

U 50. minuti Atalanta dolazi do poravnanja. Djimsiti je nakon kornera glavom prebacio loptu za Palomina koji ju iz blizine skreće u mrežu. Vrlo brzo stigao je novi gol.

Igrala se 59. minuta, a Mario Pašalić tek je ušao u igru. Proveo je 19 sekundi na terenu kada je uputio prekrasan udarac malo unutar kaznenog prostora i pogodio suprotni kut.

Najbrži je to pogodak neke zamjene od ožujka 2015. godine kada je Levan Mčedlidze zabio za Empoli protiv Sassuola nakon 14 sekundi. Pašaliću je ovo bio sedmi pogodak u sezoni, a peti u Serie A.

Treću uzastopnu pobjedu upisao je Lecce koje je s 2:1 bilo bolje od SPAL-a. Poveli su preko Mancosua iz penala u 41., izjednačio je Petagna, dok je pobjedu domaćinu donio Majer. Karlo Letica nije ulazio u igru.

Genoa je dobila Bolognu u gostima s 3:0, a domaćin je ostao s devetoricom nakon isključenja Schoutena i Denswila. Strijelci za goste bili su Soumaoro, Sanabria i Criscito.