Baron junak Crvene zvezde, u finalu ih čeka Partizan

Petar Jenjić • subota, 15.02.2020.

U finalu srpskog Kupa igrat će Crvena zvezda i Partizan koji su u svojim polufinalima bili bolji od Mege Bemax odnosno FMP-a. Zvezda je do pobjede stigla u zadnjoj sekundi ubačajem Barona, dok je Partizan prelomio susret u drugom poluvremenu...

Sjajno je bilo prvo polufinale u kojem je do pobjede stigla Crvena zvezda protiv Mege Bemax sa 80:79. U prvom poluvremenu vidjeli smo dvije različite četvrtine od Zvezde koja je prvu izgubila s 24:17, a drugu dobila s 23:9.

U drugom poluvremenu sve je bilo izjednačeno, sve do same završnice, a pobjednik je odlučen u zadnjoj sekundi. Slavljenički koš, ili da budemo precizniji tricu, ubacio je Billy Baron.

Kevin Punter s 22 poena predvodio je Zvezdu do pobjede, dok je 18 poena dodao junak Baron. Vladimir Štimac dodao je deset poena.

Najbolji je kod Mege bio Kendrick Perry s 20 poena, a slijedio ga je Simonović s 13 poena.

Dvoboj s Crvenom zvezdom izborio je Partizan koji je u drugom polufinalu bio bolji od FMP-a sa 85:77. Crno-bijeli izborili su finale nakon utakmice koju su prelomili u trećoj i četvrtoj četvrtini kada su se uspjeli odvojiti na dvoznamenkastu razliku.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Rashawn Thomas s 13 poena, a slijedili su ga Ognjen Jaramaz i Corey Walden s po 11 poena.

Najbolji je kod FMP-a bio Ognjen Kuzmić s 13 poena, Filip Čović je dodao 12 poena, a Duop Reath deset poena.

Tako ćemo u finalu ponovno gledati "vječni derbi", a utakmica je na rasporedu u nedjelju od 21 sat.