Premiership, 26. kolo, 16.02.2020, 15:00 h
Aston Villa
Aston Villa 2:3 Tottenham
Tottenham

Engels dao, Engels dvaput uzeo, Tottenham u zadnjim trenucima do pobjede na Villa Parku

Dario Dodić • nedjelja, 16.02.2020.

Ljepoticu 26. kola engleskog Premiershipa odigrali su na Villa Parku domaćin Aston Villa i Tottenham. Do posljednjih trenutaka Villa je imala bod, no Son nakon pogreške Engelsa donosi gostima pobjedu, završilo je 2:3...

Kakva utakmica na Villa Parku! Dvoboj 26. kola Premiershipa između Aston Ville i Tottenhama donio je sve što jedna kvalitetna utakmica nosi, golove, preokrete, promašaje, pogreške, na kraju je kraći kraj izvukao nesretni domaćin.

Mogla je utakmica otići i na stranu Ville, domaćini su u dobrom dijelu susreta igrali sjajno, ali nisu bili dovoljno konkretni. S obje strane je bilo tragičara, kako u obrani, tako i u napadu, no na kraju će se spominjati samo jedan - Björn Engels. Branič Ville dvaput je skupo koštao svoju momčad, a tek se jednom uspio iskupiti. Posebno je skupa pogreška bila u posljednjim trenucima susreta, koju je Son pretvorio u pobjedu Tottenhama.

Sve je krenulo sjajno za Aston Villu. Igrala se deveta minuta kada su domaći stigli do vodstva. Doduše, pomogla im je u tome katastrofalna komunikacija Alderweirelda i Llorisa - s desne je strane ubacio El Ghazi, vratar Tottenhama je krenuo s crte, a zatim se predomislio i vratio, Alderweireld to nije shvatio, nećkao se što učiniti dok mu je Samata bio na leđima, na kraju šalje loptu u vlastitu mrežu.

Da su domaćini inicijativu s početka susreta bolje iskoristili, možda se Tottenham ne bi uspio vratiti u igru. Posebno je raspoložen bio Jack Grealish, nerješiva enigma za gostujuće igrače s kojima se poigravao kako je htio. Nakon desetak minuta igre lijepo je gađao s ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi kraj gola. Još je nekoliko puta sjajno kreirao za Villu Grealish, ali suigrači mu nisu bili posebno raspoloženi.

Da Tottenham nije pobijedio tragičar bi svakako bio Dele Alli. Imao je nekoliko fenomenalnih prilika, koje igrač njegovog kalibra mora pretvarati u pogotke, ali danas u najmanju ruku nije bio njegov dan.

Jedan se tragičar sam spasio već nakon 26 minuta igre. U gužvi u Villinom šesnaestercu nakon kornera se najbolje snalazi Alderweireld i krasnim golom iz okreta vraća Tottenham u egal. Prvi je igrač u Premiershipu nakon siječnja 2014. godine kojem je pošlo za rukom u prvom poluvremenu tresti obje mreže.

Završnica prvog poluvremena pripala je momčadi Josea Mourinha, no već spomenuti Alli silne prilike nije uspijevao pretvoriti u pogodak. Činilo se kako će se na odmor otići s "nulom" kada je Engels srušio Bergwijna u kaznenom prostoru. Morao se u priču uplesti VAR, dosuđen je kazneni udarac, a zadatak pretvoriti ga u pogodak pripao je Sonu. Južnokorejski nogometaš nije s bijele točke uspio svladati danas sjajnog Reinu, obranio mu je Villin vratar prvi pokušaj, ali lopta se odbija do Sona koji iz druge šanse zabija za vodstvo gostiju.

Bio je to njegov osmi gol sezone, kojim je postao prvi azijski igrač s 50 golova u Premiershipu.

Na otvaranju drugog dijela iskupio se Engels za skrivljeni jedanaesterac. Igrala se 53. minuta, s lijeve je strane ubacio Grealish, Engels je najviši u skoku i glavom zabija za 2:2.

Ipak, nije na tomu stalo. Tottenham je u posljednjih 15-ak minuta nizao šanse, ali Reina se nije dao. Obranio je "1 na 1" Dele Alliju, u manje od minute dvaput obranio sjajne pokušaje Sona, ali ni raspoloženi Reina ništa nije mogao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Engels je kao zadnji igrač neobjašnjivo krivo procijenio jednu loptu koja mu prolazi ispod noge, u for Sonu. Južnokorejac ne daje Reini titulu junaka susreta, lako ga matira za konačnih 3:2.