Bundesliga, 22. kolo, 16.02.2020, 15:30 h
Köln 1:4 Bayern
Bayern

Furioznim ulaskom u susret Bayern slavio kod Kölna i vratio se na vrh Bundeslige

Marjan Kreševac • nedjelja, 16.02.2020.

U prvoj utakmici dana u sklopu 22. kola Bundeslige Bayern je gostovao kod FC Kölna i pobjedom je imao priliku zasjesti na prvo mjesto poretka. Zahvaljujući furioznom ulasku u susret upravo to se i dogodilo, na kraju je Bayern slavio s visokih 4:1...

Bayern je u sklopu 22. kola Bundeslige gostovao na RheinEnergie stadionu kod FC Kölna i imao priliku s tri boda vratiti se na čelo prvenstvenog poretka. Koliko su ozbiljno gosti shvatili tu priliku vidjelo se već po samom otvaranju susreta kada su samo nakon tri minute susreta stigli do vodstva. Thomas Müller odigrao je u prostor za Roberta Lewandowskog. Poljski napadač primio je pas, napravio nekoliko koraka u kazneni prostor i pospremio loptu u gornji lijevi kut.

Odličan početak Bayerna koji je dvije minute kasnije postao još bolji, ponovno je na sceni Müller koji odličnim pasom ovog puta pronalazi Kingsleyja Comana koji s nekih jedanaest metara pogađa po sredini vrata za 2:0. Domaći nogometaši bili su u šoku nakon takvog furioznog otvaranja Bayerna, a koliko je bilo konfuznosti u igri najbolje govori činjenica da su u 12. minuti primili i treći pogodak.

Korner s desne strane izveo je Joshua Kimmich, na drugoj stativi pronašao je Sergea Gnabryja. Gnabry se prošetao kraj statične domaće obrane i poentirao udarcem u donji desni kut ostavivši Tima Horna bez ikakvih izgleda. U tom trenutku sve je mirisalo na veliku katastrofu Kölna. Bayern se očito zadovoljio takvom ranom prednošću i malo stao na loptu.

Iako u usporenom ritmu gosti su i dalje bili opasni po gol Horna, najbliži pogotku bio je ponovno Gnabry u 29. minuti, ali njegov siloviti udarac odsjeda na prečki domaćeg gola. Mreže su mirovale do 66. minute susreta, a onda smo u kratkom periodu vidjeli još dva pogotka, po jednog na svakoj strani. Prvo je na 4:0 za Bayern u 66. minuti povisio Gnabry svojim drugim pogotkom, a u 70. minuti počasni pogodak za domaće postigao je Mark Uth.

Ivan Perišić nije bio u zapisniku zbog ozljede.