Premiership, 26. kolo, 16.02.2020, 17:30 h
Arsenal
Arsenal 4:0 Newcastle
Newcastle

Arsenal u nastavku slomio i razbio Newcastle za tek drugu Artetinu prvenstvenu pobjedu

Dario Dodić • nedjelja, 16.02.2020.

U drugom nedjeljnom susretu 26. kola Premiershipa nogometaši Arsenala visoko su slavili protiv Newcastlea. Nakon prilično nekonkretnih prvih 45 minuta, Arsenalov napad probudio se u nastavku...

Dva vrlo različita poluvremena gledali smo na Emiratesu gdje je u sklopu 26. kola Premiershipa Arsenal ugostio Newcastle. Na kraju 4:0 odaje dojam velike dominacije Topnika, ali tomu baš i nije bilo tako. Imao je i Newcastle svoje prilike i dobre periode igre, ali gosti ih nisu znali iskoristiti, za razliku od Arsenalovih igrača.

Iako je teško kriviti novog trenera, nije lako bilo Mikelu Arteti uoči ogleda s Newcastleom. Naime, Arteta je tek drugi trener u povijesti kluba koji je na klupi debitirao sa samo jednom pobjedom u prvih sedam ligaških utakmica. Zadnji je put takvo nešto uspjelo Steveu Burtenshawu daleke 1986. godine.

Srećom po njega, kriza njegovih igrača trajala je tek 45 minuta. Imali su domaći prilika i u prvom poluvremenu, ali ništa vrijedno spomena. Najbolju priliku Newcastle je imao uz pomoć Ceballosa, koji je Longstaffov pokušaj iz voleja skrenuo glavom, ali ipak nije prevario svoga vratara Lena.

Zato je drugo poluvrijeme donijelo puno kvalitetniji nogomet s obje strane i čak četiri gola. Najava toga stigla je u 50. minuti kada je Pepe sjajno "izvagao" jednog protivničkog igrača, zavrnuo u sredniu na Nketiaha, koji pogađa gredu.

Četiri minute kasnije Arsenal je poveo. S desne je strane ubacio Pepe, Aubameyang je na petercu bio najviši u skoku, glavom poentira za 1:0. Zanimljivo, dva od tri posljednja gola u Premiershipu Aubameyang je zabio glavom, dok niti jedan od prethodna 44 gola u natjecanju nije postigao glavom.

Tri minute kasnije Newcastle je slomljen. Bukayo Saka krasno prolazi kraj dvojice čuvara na lijevoj strani, u sredini proigrava Pepea koji ljevicom pogađa za 2:0. Saka je najbolji Arsenalov asistent ove sezone, a ima i najviše asistencija među tinejdžerima u Premiershipu.

Mogao se gost vratiti u igru u dva navrata, ali nije bilo sreće i spretnosti kod Newcastleovih napadača. Prvu je priliku prokockao Clark u 63. minuti. Imao je sve na pladnju, ali u zadnji tren njegov udarac Luiz skreće u korner. Još je nesretniji bio sjajni Saint-Maximin desetak minuta kasnije. Lijepo se riješio čuvara, još ljepše opalio, ali lopta pogađa vratnicu.

Otvorio se Newcastle što su domaći nogometaši znali kazniti. U 90. minuti akciju od čak 35 dodavanja u prvi ovosezonski gol u ligi pretvara Özil, uz veliku pomoć gostujućeg vratara Dubravke, dok za konačnih 4:0 pogađa Lacazette u petoj minuti sučevog dodatka. Asistent je ponovno bio Pepe.