Cagliari 0:1 Napoli
Napoli

Napoli odnio bodove iz Cagliarija i priključio se borbi za Europu

Marjan Kreševac • nedjelja, 16.02.2020.

Cagliari je u sklopu 24. kola Serie A ugostio Napoli. Imali su domaći priliku pobjedom se bodovno poravnati s Veronom i Parmom i tako se ozbiljno uključiti u borbu za izlazak u Europu. Nije im to uspjelo, pretrpjeli su poraz 0:1 i pali na 11. mjesto poretka...

24. kolo Serie A donijelo nam je susret Cagliarija i Napolija u kojem su oba takmaca na terenu priželjkivala tri boda kojim bi se uključili u borbu za pozicije koje vode u Europu sljedeće sezone. S obzirom na ulog očekivala se opreznija igra, ali od prvog sučevog zvižduka krenulo se žustro s obje strane. Prvu ozbiljniju priliku imali su gosti u četvrtoj minuti susreta preko Fabiana Ruiza koji je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu, ali je pucao neprecizno, lopta je otišla lijevo od gola.

Cagliari je zaprijetio u 20. minuti kada je Gaston Pereiro primio precizan pas na rubu šesnaesterca i snažno pucao pod prečku, ali mu je golman to sjajno obranio. Tempo susreta nije opadao tijekom cijelog prvog poluvremena, obje momčadi kreirale su prilike, ali igrači u završnici nisu bili dovoljno koncentriani i mreže su ostale u stanju mirovanja.

Golgeterski post potrajao je do 66. minute. Na lijevoj strani Napolijevog napada kombinirali su Elseid Hysaj i Dries Mertens nakon čega je ovaj posljednji uputio udarac iz kaznenog prostora i uz pomoć okvira gola, točnije desne vratnice postigao pogodak. Nakon postignutog pogotka Napoli se nesvjesno povukao i to ga je skoro koštalo.

Sjajnu priliku za poravnanje imao je u 84. minuti Ragnar Klavan, primio je točan pas na rubu šesnaesterca i odmah pucao nisko u lijevu stranu gola. Međutim, golman je bio spreman i fantastično mu obranio. Zahvaljujući pobjedi Napoli je skočio na osmo mjesto poretka sa samo dva boda iza šeste Verone i mjesta koje u sljedećoj sezoni osigurava Europsku ligu.

Marko Rog nije bio u sastavu Cagliarija zbog ozljede bedra.