Milan 1:0 Torino
Torino

Rebić i dalje puni mreže, donio pobjedu Milanu protiv Torina

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.02.2020.

Ante Rebić nastavlja golgeterski niz! Milan je u posljednjem susretu 24. kola igrao protiv Torina, a jedini pogodak na susretu postigao je hrvatski reprezentativac u 25. minuti susreta...

Onaj loš ulazak u sezonu i izgubljeni i nekonstantni nastupi u Milanu u prvim mjesecima, definitivno su iza Ante Rebića. Hrvatski reprezentativac izvučen je iz "naftalina" prije nekih mjesec dana te je u šest odigranih utakmica postigao pet golova. Ovo mu je sedma utakmica i šesti gol.

On je stigao protiv Torina na San Siru, u 25. minuti Samu Castillejo koji i inače jako dobro surađuje s Rebićem, ubacio je loptu u sredinu gdje Rebić natrčava i s desetak metara šalje je u mrežu.

Milan je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio, bio je bolji taman onoliko koliko je bilo potrebno za pobjedu u ovom susretu. Torino je u vrlo lošoj formi, nakon onog poraza od Sassuola 2:1, upisao je pravu katastrofu protiv Atalante koja he je svladala čak sa 7:0 i još uvijek je u gubitničkom nizu te nikako ne može izbjeći poraz.

Milan igra s puno više samopouzdanja, od dolaska Zlatana Ibrahimovića početkom godine igra kao preporođen i jedini poraz mu je onaj u Derbyju della Madonnini protiv Intera s 4:2.

Ovdje je bio dovoljan jedan pogodak, onaj Ante Rebića iz 25. minute, a Rebić je s njim samo potvrdio fantastičnu formu.

Milan je i u drugom poluvremenu bio bliži pogotku, a sjajni suradnici Rebić i Castillejo kreirali su još jednu dramu pred golom Torina, ovaj put Rebić je bio asistent, a Samu ipak nije poslao loptu u mrežu iz sjajne pozicije.

Rebić je igru napustio u 88. minuzi kada ga je zamijenio Rafael Leao, a hrvatski reprezentativac zasluženo zaradio veliki pljesak.