Golijada Mallorce i Betisa završila remijem, Budimir zabio drugi pogodak i asistirao za treći

Matej Kačan • petak, 21.02.2020.

U susretu 25. kola španjolske La Lige nogometaši Mallorce su odigrali izjednačenih 3:3 na gostovanju kod Betisa, a drugi je pogodak djelo Ante Budimira koji je i asistirao za treći boda vrijedan...

Odigran je susret 25. kola španjolske La Lige u kojem Mallorca je na gostovanju kod Betisa u Sevilli izvukla remi od 3:3 nakon velikih preokreta i golijade. Vodila je Mallorca dva puta da bi Betis okrenuo, ali ipak je sve završilo podjelom bodova.

Mnogo bolje i više napadački orijentirano je igrao Betis koji je nizao prilike, ali se prvi našao u zaostatku, no nakon što je Mallorcu u vodstvo doveo Cucho u 16. minuti veselje gostiju nije dugo trajalo.

Naime, izjednačio je Canales tek tri minute kasnije iz jedanaesterca koji je skrivio Leonardo Koutris, ali je Mallorca u 27. minuti ipak stigla do ponovnog vodstva.

Strijelac je bio hrvatski napadač Ante Budimir koji je dobio loptu od mladog Japanca Takefuse Kuboa te se oslobodio čuvara i lijepo poslao loptu u desnu stranu domaćih vrata. Budimiru je ovo prvog pogodak od 1. veljače i dva gola na susretu protiv Valencije.

Betis opet nije dugo čekao na izjednačenje. Već u 34. minuti je u svom kaznenom prostoru rukom igrao Francisco Gamez Lopez, a jedanaesterac je za domaćina realizirao Nabil Fekir te se s tim rezultatom ide na poluvrijeme.

Real Betis - RCD Mallorca Rezultati uživo

Drugo poluvrijeme brzo pogotkom otvara legendarni Joaquin i Betis po prvi put ima vodstvo i radi preokret. Sudac stvarno nije bio naklonjen gostima jer su i oni tražili penal u 50. minuti, ali ga nakon dva svirana za Betis nisu dobili.

Napadao je i prijetio Betis u potrazi za pogotkom koji bi riješio sve dvojbe u pobjednika, a činilo se kako gosti nakon dva ispuštena vodstva nemaju snage za novi povratak. No u 70. minuti se ukazala ista kombinacija kao i kod drugog gola.

Ovaj put su uloge bile obrnute pa je Budimir asistent, a Kubo strijelac, ali nikog to nije briga kad je Mallorca došla do boda koji će svakako biti zlata vrijedan u borbi za izbjegavanje ispadanja iz lige. Hrvatski je napadač odigrao punu minutažu kod gostiju.