Bundesliga, 23. kolo, 22.02.2020, 18:30 h
Schalke 04 0:5 RB Leipzig
RB Leipzig

Crveni bikovi se ne šale: Leipzig deklasirao i Schalke u gostima

Matej Kačan • subota, 22.02.2020.

U 23. kolu Bundeslige nogometaši RB Leipziga su u Gelsenkirchenu s uvjerljivih 5:0 svladali domaći Schalke te nastavljaju održavati priključak na vrhu ljestvice...

Nakon što su protiv Tottenhama u Ligi prvaka oduševili nogometnu Europu, u domaćem su prvenstvu nogometaši RB Leipziga uspješno odradili još jedno teško gostovanje te su upisali tri boda koji život znače u borbi za naslov.

Bayern je uhvatio korak u Bundesligi, a to znači da Leipzig više nema prava na kiks. ozbiljno su to shvatili Julian Nagelsmann i njegovi igrači pa je usprkos obvezama i naporima usred tjedna u Gelsenkirchenu na teren istrčala ponajbolja postava Leipziga.

To se Nagelsmannu i isplatilo jer je Leipzig pokazao izrazitu fizičku spremu u trećoj utakmici u tjedan dana. Od početka su gosti krenuli u jakom ritmu i visokom pritisku, a takav je pristup dao ploda gotovo odmah.

Već sam početak utakmice se odvio po želji za goste jer je već u prvoj minuti 0:1 postavio Marcel Sabitzer. Njega je na rubu šesnaesterca uposlio Timo Werner, a ovaj lijepim udarcem pogađa gornji lijevi kut domaćih vrata.

Potaknut vodstvom je Leipzig lako uspostavio svoju igru. Drage volje je Schalkeu prepušten posjed lopte, ali se domaćina čekalo na centru i polovici Leipziga gdje su se s lakoćom oduzimale lopte i kretalo u tranziciju. Tome svjedoči i omjer od 10:0 u udarcima u korist gostiju na podjednak posjed lopte.

FC Schalke 04 - RB Leipzig Rezultati uživo

Nije bilo pogodaka do kraja prvog poluvremena, ali niti sat vremena nakon Sabitzerovog gola. Schalke je u drugom dijelu još više uzeo loptu u noge, ali do konkretne šanse nije došao. Zato je u 61. minuti Werner odlučio riješiti susret pa je nakon asistencije i postigao pogodak za 0:2.

Zaprijetio je Schalke po prvi put ozbiljnije u 66. minuti, ali Matija Nastasić nije dovoljno jak i precizan glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka pa mu je šut obranjen, a odmah nakon toga i tog kornera je sijevnula tranzicija Leipziga iz koje se spletom okolnosti rodio i pogodak.

Došla je lopta nakon nekoliko brzih dodavanja do Yussufa Poulsena koji je pucao, ali mu je golman obranio. Pao je Werner u šesnaestercu te je tražio penal, ali su gosti dobili korner. Neće se nitko na to žaliti jer je iz tog kornera nabacio Christopher Nkunku, a lopta je došla na glavu Marcela Halstenberga koji ju šalje u mrežu za 0:3.

Već je tu bilo jasno da Schalke nema više što tražiti u ovom susretu. Mirovala je utakmica punih 13 minuta sve dok rezultat nije podebljan na velikih 0:4, a strijelac za goste je bio Angelino nakon dodavanja Nkunkua i lijepog solo prodora te sjajnog udarca pokraj Alexandera Nubela.

Nkunku se u završnici prometnuo u igrača utakmice te je u 89. minuti upisao i treću asistenciju u nizu kad je u prostor dodao loptu koju je ispred braniča pokupio Emil Forsberg, a onda više nije imao težak posao pa postavlja velikih 0:5.

Već je rečeno kako je Leipzig ovom pobjedom ostao na drugoj poziciji i bod od vodećeg Bayerna, dok je Schalke u neugodnom nizu bez pobjede te je šesti s 36 bodova.