Real Sociedad 3:0 Valencia
Valencia

Teški dani za Celadesa: Real Sociedad rutinski svladao Valenciju

Jan Šneler • subota, 22.02.2020.

Nastavlja se žestoka borba pri vrhu La Lige, a pobjedom protiv Valencije, Real Sociedad drži mjesto koje vodi u Ligu prvaka...

U 25. kolu španjolske La Lige, Real Sociedad je s 3:0 svladao Valenciju kojoj je ovo drugi težak poraz u kratko vrijeme nakon što je stradala i u Milanu protiv Atalante. Borba za Ligu prvaka u punom je jeku jer je razlika od trećeplasiranog Getafea do Valencije koja je na osmom mjesto, svega četiri boda.

Što se tiče ogleda protiv Valencije, Real Sociedad je od početka susreta bio dominantnija momčad. Već u 12. minuti Mikel Merino doveo je domaće u vodstvo. Pritisak Real Sociedada nastavio se i nakon vodećeg pogotka, a Valencia nije imala odgovor na napade domaćih.

Real Sociedad - Valencia Rezultati uživo

U sudačkoj nadoknadi dogodio se novi pogodak. Nacho Monreal pogodio je za 2:0 i donio domaći apsolutno zasluženo povećanje vodstva. Sve dvojbe razriješio je Adnan Januzaj početkom nastavka. U 48. minuti lijepo je pogodio s distance za 3:0 i potvrdu pobjede domaćeg sastava.

Mogao je Real Sociedad i povećati vodstvo, ali nedostajalo je preciznosti. Mora se također priznati kako se i Jaume Domenech iskazao na golu u nastavku i spriječio potpuni debakl gostujućeg sastava.

U sljedećem kolu Real Sociedad dočekuje Valladolid koji se nalazi na 15. mjestu dok će Valencia igrati doma protiv vrlo opasnog Betisa. U svakom slučaju, sudeći po maloj bodovnoj razlici u gornjem dijelu tablice, svaki bod bit će izuzetno važan.