Levante 1:0 Real Madrid
Real Madrid

Morales golčinom srušio Real Madrid i pomogao Barceloni

Dario Dodić • subota, 22.02.2020.

Sjajnu su utakmicu u Valenciji u posljednjem subotnjem susretu 25. kola La Lige odigrali Levante i Real Madrid. Hrabri domaćini krasnim su pogotkom Moralesa stigli do velike pobjede...

Nakon Barcelone od Levantea je stradao i Real Madrid. I to u najtežem trenutku, u situaciji kada Kraljevski klub čeka ogled u Ligi prvaka protiv Manchester Cityja, a zatim veliki susret s Barcelonom. Da bi stvar bila gora, Levante je u posljednjih šest susreta uoči ovoga doživio čak pet poraza.

Imao je Real više nego dovoljno prigoda, ali ne može se reći da nogometaši Levantea nisu zaslužili pobjedu. Odigrali su hrabro, sjajno u obrani, uz odličnu i brzu tranziciju u kontrama. Da su gosti iskoristili neku od silnih prilika koje su imali, vjerojatno bi susret završio bolje po momčad Zinedinea Zidanea.

Slabim pokušajima Benzeme i Hazarda Real je otvorio gostovanje kod Levantea, da bi u 11. minuti Benzema prokockao i puno izgledniju šansu. Izbio je sam pred Aitora Fernandeza i vrlo loše pucao, ravno u domaćeg vratara.

Ozbiljno je u nekoliko navrata prijetio i Luka Modrić, ali se Fernandez nije dao nadmudriti. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku je napadački živnuo i domaćin. Već na otvaranju drugog dijela Bardhi se lako riješio Modrića, dobro pucao, ali malo pokraj gola. Uzvratili su gostujući nogometaši akcijom u tri poteza, sam je pred Fernandeza izbio Hazard, ali i njegov pokušaj završava neslavno.

Ubrzo se Belgijac i ozlijedio te se dodao na popis razloga za Zidaneove glavobolje uoči važnih utakmica.

Kako je vrijeme odmicalo tako je Levante sve goropadnije kretao u napad. Upozorenje nisu registrirali gosti pa je uslijedio hladan tuš u 79. minuti. Vukčević je sjajnom dugom loptom uposlio Moralesa, pobjegao je kapetan Levantea Modriću po lijevoj strani i onda iskosa iz teškog kuta silovitim udarcem "kroz oči" matirao Courtoisa.

Pokušali su gosti spasiti što se spasiti može, ali Levante je odigrao disciplinirano, momčadski i sačuvao prednost, za četvrtu pobjedu protiv Reala, prvu prvenstvenu nakon rujna 2011. godine.

Ovo je ujedno prvi Realov poraz u La Ligi nakon 19. listopada prošle godine (Mallorca 1:0), poraz koji ih je koštao prvog mjesta, na vrh je zasjela Barcelona.

Luka Modrić odigrao je do 81. minute kada ga je zamijenio Valverde.