Lille uvjerljiv protiv Toulousea, Bradarić asistirao

Jan Šneler • nedjelja, 23.02.2020.

Odigrane su još četiri utakmice 26. kola Ligue 1, a posebno veseli odlična predstava Domagoja Bradarića u pobjedi Lillea...

Kasnovečernje utakmice 26. kola Ligue 1 nisu pružile velika uzbuđenja, ali zanimljivo je bilo u Lilleu gdje je istoimeni domaćin rutinski svladao Toulouse. Uz to, odličan susret odigrao je Domagoj Bradarić koji se sve više nameće izborniku Zlatku Daliću.

Lille je uvjerljivo slavio na svom terenu i dodatno zakopao Toulouse na dno ljestvice. Momčad čiji je član Lovre Kalinić, kojeg danas nije bilo u zapisniku zbog ozljede, ima svega 13 bodova i najizgledniji je putnik za Ligue 2. Lille je u vodstvo stigao već nakon dvije minute, a strijelac je bio Loic Remy.

Dobre prilike i pritisak domaći su iskoristili u 39. minuti kada je Remy postigao drugi pogodak. Asistent je bio Bradarić koji je poslao sjajnu loptu u šesnaesterac. Konačni rezultat postavio je Victor Osimhen u 72. minuti susreta. Bradarić je odigrao svih 90 minuta za domaći sastav.

Dijon i Monaco podijelili su bodove. Domaća momčad došla je u vodstvo u 56. minuti susreta pogotkom Mama Baldea. Monaco je sve više pritiskao, dobre prilike imao je Islam Slimani, a konačno nakon jednog njegovog pokušaja u 79. minuti, Guillermo Maripan odbijenu loptu poslao je u mrežu za konačnih 1:1.

Nakon niza poraza, Angers je konačno upisao pobjedu u Ligue 1. S minimalnih 1:0 svladali su Montpellier, a jedini strijelac bio je Stephane Bahoken u 68. minuti susreta. Mateo Pavlović odigrao je svih 90 minuta za domaćina. Dodajmo za kraj kako su Strasbourg i Amiens remizirali bez pogodaka.