Vrlo dobri nastupi Sliškovića i Brozovića u porazima, Häfner izvukao Melsungen u zadnjim trenucima

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.02.2020.

Odigrani su preostali susreti 24. kola njemačke Bundeslige, a Flensburg je nastavio s pobjedama i u susretu protiv Wetzlara. Od Hrvata najučinkovitiji bio je Ivan Slišković...

Flensburg je nastavio pobjednički niz u njemačkom prvenstvu i upisao je pobjedu u domaćem susretu protiv Wetzlara 31:28. Rezultatski nezanimljiv dvoboj otišao je na stranu domaćina koji je potpuno dominirao susretom i stvorio visoku razliku već do poluvremena.

Po pet golova postigli su Hampus Wanne, Marius Steinhauser, Jim Gottfridsson i Michal Jurecki. Kod Wetzlara Lenny Rubin bio je strijelac šest puta, a Lars Weissgerber pet puta.

Nakon tri uzastopna poraza, Bergischer je stigao dio pobjede protiv Hannover Burgdorfa koji polako posustaje i nakon Europskog prvenstva lagano pada. Bergischer je slavio 28:27 golom Fabiana Gutbroda tri sekunde prije kraja susreta. Dvije i pol minute prije kraja gosti su vodili 27:25, no u završnici Bergischer radi 3:0 i bilježi pobjedu.

Gutbrod je na kraju postigao sedam golova, Jeffrey Boomhouwer dodao je šest, a Kristian Nippes pet golova. Kod gostiju Fabian Böhm bio je strijelac šest puta dok je Ilija Brozović dodao četiri pogotka.

Stuttgart je povezao dvije pobjede i bježi od najugroženijih. Slavio je protiv Göppingena 29:26 u susretu u kojem je vodio od prve do posljednje minute.

Sascha Pfattheicher bio je strijelac sedam puta, a pet golova dodao je Adam Lonn. Johannes Bitter priključio se s 12 obrana dok je Robert Markotić zabio jedan gol. U gostujućem sastavu vrlo dobar bio je Ivan Slišković, strijelac pet golova, a isti broj golova postigao je Pouya Norouzinezhad Gharehlou.

Dramatično je bilo u Ludwigshafenu gdje je pred rasprodanom dvoranom Melsungen izvukao remi golom u zadnjim sekundama Kaija Häfnera. Ludwigshafen je vodio i s pet golova razlike, ali nije izdržao.

Pascal Durak predvodio je domaćina s osam golova, a šest je dodao Jerome Müller. Kod gostiju po šest golova postigli su Julius Kühn i Lasse Mikkelsen, a pet je dodao Häfner. Marino Marić zabio je dva gola, a Domagoj Pavlović jedan.

14Erlangen 27695:739-4420
15Minden 26690:720-3018
16HBW Balingen-Weilstetten 27741:818-7716
17Ludwigshafen 27639:702-6315
18HSG Nordhorn-Lingen 27639:787-1484