Dončić izjednačio rekord franšize, Minnesota iznenadila Miami

Petar Jenjić • četvrtak, 27.02.2020.

Noćas je odigrano još šest utakmica na NBA parketima, a za najveće iznenađenje pobrinula se Minnesota koja je slavila na gostovanju kod Miami Heata. Novi triple-double upisao je Luka Dončić u pobjedi Dallasa protiv San Antonio Spursa...

Bradley Beal noćas nije trebao ubaciti više od 50 poena. Pomogli su njegovi suigrači, a Washington Wizardsi svladali su na domaćem parketu Brooklyn Netse sa 110:106. Nakon prvog poluvremena vodili su s 13 razlike (60:47), da bi u trećoj dionici Netsi okrenuli. Ipak, domaćin je potvrdio pobjedu osam sekundi prije kraja kada je Jerome Robinson zabio tricu kojom je postavio konačan rezultat.

Bradley Beal predvodio je svoju momčad s 30 poena, pet skokova i pet asistencija, a slijedio ga je Rui Hachimura sa 17 poena.

Najbolji je kod Netsa bio Caris LeVert s 34 poena, šest skokova, sedam asistencija i četiri ukradene lopte, dok je Spencer Dinwiddie dodao 18 poena i šest skokova.

Iznenađenje je noćas priredila Minnesota koja je slavila na gostovanju kod Miami Heata sa 129:126. Činilo se da će upisati 19. poraz u 20. utakmici kada su četiri minute prije kraja zaostajali 12 razlike, no to se nije dogodilo. Napravili su seriju od 20:5 u tom periodu te susret zaključili pobjedom.

Timberwolvese je do pobjede predvodio D'Angelo Russell koji je susret zaključio s 27 poena, pet skokova i šest asistencija. Slijedio ga je Malik Beasley s 21 poenom, šest skokova i pet asistencija.

Najbolji je kod domaće momčadi bio Kendrick Nunn s 24 poena i šest asistencija, dok je Bam Adebayo dodao 22 poena, deset skokova i sedam asistencija.

Novu, glatku pobjedu upisali su Houston Rocketsi koji su slavili protiv Memphis Grizzliesa s visokih 140:112. Već su nakon prve četvrtine vodili s 18 razlike (35:17), a do poluvremena imali i 26 poena viška (73:47). U preostalom vremenu samo su sačuvali prednost.

Očekivani dvojac predvodio ih je do pobjede. Russell Westbrook dodao je 33 poena, devet skokova i osam asistencija, a James Harden 30 poena i sedam skokova.

Najbolji je u redovima Memphisa bio Dillon Brooks s 22 poena, Jonas Valančiunas dodao je 16 poena i deset skokova.

Dallas Mavericksi odigrali su jako dobro prve tri četvrtine u gostima kod San Antonio Spursa, a imali su i 19 poena viška tijekom tog perioda. Ipak, u prvih šest minuta posljednje četvrtine ubacili su samo jedan poen što su Spursi iskoristili za vodstvo 90:89. Ipak, serijom 18:7, ponovno su se vratili u kontrolu nad utakmicom te slavili sa 109:103.

Luka Dončić predvodio je Dallas s 26 poena, deset skokova i 14 asistencija te tako upisao 21. triple-double karijere, čime je izjednačio rekord franšize koji drži Jason Kidd. Kristaps Porzingis dodao je 28 poena i 12 skokova.

Poraženu momčad predvodio je DeMar DeRozan s 27 poena, osam skokova i devet asistencija. Marco Belinelli priključio se s 14 poena i osam skokova.