Borac u Čačku pregazio Široki, Dario Drežnjak vodio poražene

Matej Kačan • četvrtak, 27.02.2020.

U 20. kolu Druge ABA lige košarkaši Širokog su porazom u Čačku kod Borca znatno smanjili svoje šanse za plasman u doigravanje. Borac je u drugom poluvremenu bio dominantan te je slavio s 91:69...

Košarkaši Širokog vođeni Hrvojem Vlašićem nisu se dobro proveli na gostovanju u Čačku kod lidera lige. Vodeći Borac je u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrao Široki te je slavio s uvjerljivih 22 poena razlike za 91:69 na semaforu.

Susret je bio u egalu u prvom dijelu. Široki na hrvatsko pogon Darija Drežnjaka i Gorana Filipovića je nakon prve dionice vodio 22:21, dok je na poluvremenu domaćin okrenuo te je vodio s minimalnih 41:39.

Činilo se kako bi gosti mogli učiniti utakmicu dramatičnom, pa čak i iznenaditi, ali je domaćin u trećoj dionici zaigrao bolju obranu te je Širokom dozvoljeno tek 11 poena u tih deset minuta. Tako se razlika podigla na dvoznamenkastu brojku u korist Borca.

Nakon napada Širokog je popustila i obrana gostiju pa Borac u posljednjoj dionici zabija čak 31 poen. Stale su glavne vedete gostiju koje su vukle u prvom dijelu, a Mateo Drežnjak očito nije bio pravi nakon povratka s reprezentativnih obveza pa je zabio tek tri poena. Skočila je tako razlika na konačnih 22 i 91:69 na semaforu.

Borac je i dalje neporažen kod kuće te ima omjer 18-2, a najbolji igrač je bio Nerandžić s 15 poena uz još pet dvoznamenkastih suigrača. Stariji brat Drežnjak je kod Širokog ubacio 20 poena, dok je Filipović za 30 minuta ubacio deset poena uz osam asistencija. Široki je ovim porazom na 11-9 te se pobjednik susreta Rogaška-Split može pridružiti Širokom na istom omjeru.