Miami "pokvario" Dončićev rođendan, Bucksi potpuno posramili Oklahomu

Petar Jenjić • subota, 29.02.2020.

Milwaukee Bucksi potpuno su pregazili Oklahomu City Thunder, Toronto Raptorsi izgubili su od Charlotta Hornetsa, a Miami Heat bio je bolji od Dallas Mavericksa...

Bez Ibake, Gasola i VanVleeta, Toronto Raptorsi izgubili su na domaćem parketu od Charlotta Hornetsa sa 99:96. Još dvije sekunde prije kraja rezultat je bio poravnat, a svoje prilike ranije propustio je domaćin. Kod rezultata 96:96, Raptorsi su napravili prekršaj prije izvedene lopte, a jedno slobodno bacanje pogodio je Rozier. Nakon toga napravili su faul nad Grahamom koji je pogodio sljedeća dva za potvrdu pobjede.

Učinak igrača Hornetsa bio je prilično izjednačen. Po 18 poena ubacili su Devonte Graham i Terry Rozier (šest skokova i šest asistencija), dok je Miles Bridges dodao 17 poena i pet skokova.

Pascal Siakam predvodio je Raptorse s 24 poena i devet skokova, dok je Norman Powell dodao 22 poena.

U utakmici uspona i padova, Miami Heat je svladao Dallas Maverickse sa 126:118 i pokvario 21. rođendan Luke Dončića. Miami je kroz treću četvrtinu vodio s 83:74, a Dallas je serijom 14:2 preokrenuo rezultat. Ipak, posljednju četvrtinu Heat se vraća u dobitnu poziciju, a zadnjih 12 minuta dobio je 38:25.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jimmy Butler s 26 poena i pet skokova, dok je Duncan Robinson dodao 24 poena i pet skokova.

Sjajnu, svoju rekordnu, večer imao je Seth Curry koji je predvodio goste s 37 poena (trica 8/9). Kristaps Porzingis dodao je 24 poena i 13 skokova, a Luka Dončić 23 poena i deset asistencija.

Zanimljivo je bilo u Memphisu gdje su Sacramento Kingsi stigli do pobjede sa 104:101. Nešto manje od tri minute prije kraja gosti su vodili sa 100:91, ali Grizzliesi su se vratili serijom 10:2, 10 sekundi prije kraja. Ipak, pobjedu je Kingsima s linije slobodnih bacanja potvrdio Buddy Hield.

Prvo ime Sacramenta bio je De'Aaron Fox s 25 poena i pet asistencija, Harry Giles III priključio mu se sa 16 poena i pet skokova.

Najbolji je u redovima poražene momčadi bio Dillon Brooks s 32 poena, dok je Ja Morant dodao 20 poena i 11 skokova.

Što tek reći o pobjedi Milwaukee Bucksa? Najbolja momčad Istoka slavila je protiv Oklahoma City Thundera sa 133:86 te tako stigla do najviše pobjede sezone, a protivniku nanijela najteži poraz. O nadmoći Milwaukeeja dovoljno govori podatak da su imali čak 51 poen prednosti (130:79).

Prvo ime pobjedničke momčadi bio je Giannis Antetokounmpo s 32 poena, 13 skokova i šest asistencija, dok su po 14 poena dodali Pat Connaughton, George Hill i Wesley Matthews.

Chris Paul bio je najbolji kod Thundera sa 18 poena i pet asistencija, Shai Gilgeous-Alexander dodao je 11 poena.

NBA:
Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 136:125 (Ross 33p, 5sk / Russell 28p, 7as)
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 141:118 (Collins 33p, 13sk / Dinwiddie 24p, 13as)
Toronto Raptors - Charlotte Hornets 96:99
Miami Heat - Dallas Mavericks 126:118
Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 101:104
Milwaukee Bucks - Oklahoma City Thunder 133:88