Alonso spasio Chelsea i priuštio mu bod, West Ham napokon do pobjede

Matej Kačan • subota, 29.02.2020.

Odigrana su četiri susreta 28. kola engleske Premier lige, a preokreta i šokova nije nedostajalo. Chelsea je kod Bournemoutha vodio da bi na kraju morao spašavati bod...

Ne događa se često da vas lijevi bočni vadi iz ponora s dva pogotka, ali baš je tu sreću imao Frank Lampard s Marcosom Alonsom u gostima kod Bournemoutha. Chelsea je uz punu minutažu Matea Kovačića vodio u gostima da bi bio žrtva preokreta i na kraju spasio bod.

Krenuo je susret uz dvije dobre prilike koje nisu iskoristili domaćini. Prijetio je Philip Billing dva puta u prvih deset minuta, ali je oba puta neuspješan. Mirovao je susret nakon toga sve do 33. minute i vodstva Chelseaja.

Ubacio je Reece James s desne strane, a na loptu je naišao Olivier Giroud koji puca, ali gađa stativu. Lopta se odbila do Alonsa koji gađa nebranjenu mrežu i Bluesi vode 1:0. Ostao je taj rezultat do poluvremena, a u početku drugog dijela dolazi do velikih šokova za goste.

U 54. je Jefferson Lerma glavom nakon kornera izjednačio, a samo tri minute kasnije Jack Stacey pronalazi Joshuu Kinga koji nema težak posao i gađa praznu mrežu za 2:1. Pokušavao je Chelsea doći do pogotka, ali nije uspijevao sve de 85. minute kad se opet Alonso nalazi na pravom mjestu u pravo vrijeme. Španjolac je spremno dočekao blokirani udarac svog sunarodnjaka Pedra te pogađa za konačnih 2:2.

David Moyes i njegov Southampton su napokon stigli do pobjede. S 3:1 je u Londonu nastradao Southampton koji i sam ima problema te je bio idealan plijen za posrnulog domaćina. Bulo je to uraganskih 25 minuta između 15. i pogotka Jarroda Bowena za 1:0 te 40. minute u kojoj je Haller ponovo doveo West Ham u vodstvo.

Izjednačio je Michael Obafemi u 31. minuti, a konačan rezultat je u 54. postavio Michail Antonio. Nije nakon toga bilo pogodaka pa West Ham skače iz zone ispadanja na 16. mjesto ljestvice.

Crystal Palace je minimalnom pobjedom održao svoje mjesto u sredini tablice te je tako produbio krizu Brightona koji tjednima ne zna za pobjedu i polako tone. Pogodak vrijedan slavlja djelo je Jordana Ayewa u 70. minuti na asistenciju Christiana Bentekea.

Posljednji susret između Newcastlea i Burnleyja je završio bez pogodaka usprkos velikoj dominaciji domaćina. No crno-bijela momčad ni uz 21 udarac nije stvorila ni jednu konkretniju šansu pa Burnley nastavlja s nizom neporaženosti i leži na devetom mjestu ljestvice s aspiracijama prema Europi.