Paris Saint-Germain 4:0 Dijon
Dijon

PSG napunio mrežu Dijona i napravio novi korak prema obrani naslova prvaka

Marjan Kreševac • subota, 29.02.2020.

U sklopu 26. kola francuskog prvenstva lider PSG dočekao je na svom stadionu Dijon. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka PSG je proslavio pobjedu 4:0 i dodatno učvrstio prvo mjesto u poretku...

PSG je odradio posao i s 4:0 slavio protiv Dijona, momčadi koja se nalazi tek jedno mjesto iznad zone ispadanja u drugu ligu. Nisu gosti stigli u Pariz s bijelom zastavom, ali bili su svjesni da ne mogu protiv lidera prvenstva očekivati puno dobroga. A da neće ništa dobro ni ispasti, vidjelo se već u trećoj minuti susreta.

Marquinhos je pucao s ruba šesnaesterca, no napravio je to dosta traljavo. Lopta je srećom završila u nogama Pabla Sarabije koji bez puno razmišljanja odapinje udarac i posprema loptu u mrežu za rano vodstvo domaće momčadi. Sjajno je izgledao PSG u otvaranju susreta, u desetoj minuti lijepu priliku za povećanje vodstva imao je Kylian Mbappé međutim njegov pokušaj odlazi pored gola.

Nakon odličnog otvaranja, uslijedio je period igre u kojem je PSG dominirao u posjedu, kreirao, ali iz te kreacije nije se rodilo ništa konkretno. Najbolje prilike propustili su Edinson Cavani u 36. i Mbappé u 39. minuti. Kako je vrijeme odmicalo, sve je više rastao pritisak domaćih nogometaša i bilo je samo pitanje vremena kada će se rezultat na semaforu promijeniti.

Promjena se dogodila u 74. minuti. Julian Draxler je dodao, a Mbappé izašao jedan na jedan s golmanom, te je samo prebacio loptu preko njega u gol. Dvije minute kasnije, točnije u 76. minuti vidjeli smo treći pogodak na susretu. Kylian Mbappe je poslao fantastičnu loptu u prostor koju je pokupio Mauro Icardi. On je brzo reagirao da bi ispred golmana zabio u donji lijevi kut. Točku na i stavio je Mbappé svojim drugim pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

S ova tri boda PSG ima 13 bodova prednosti ispred Marseillea i dosta komotnu situaciju u pogledu obrane naslova prvaka. Dijonu s druge strane predstoji i dalje grčevita borba ukoliko i sljedeće sezone želi nastaviti natjecanje u elitnom razredu francuskog nogometa.