Vratari komplicirali pa spašavali bod na Goodisonu, Wolvesi preokrenuli Spurse

Dario Dodić • nedjelja, 01.03.2020.

Odigrana su jedina dva susreta nedjeljnog programa 28. kola engleskog Premiershipa. U zanimljivom dvoboju u kojem su vratari oscilirali Everton i Manchester United osvojili su po bod, dok su Wolvesi preokretom slavili u gostima kod Tottenhama...

Utakmicu u kojoj obje momčadi imaju za čime žaliti i u isto vrijeme moraju biti sretne što nisu poražene odigrali su Everton i Manchester United na Goodison Parku u Liverpoolu. I Everton i United imali su svoje šanse, mogli i do pobjede i do poraza pa se na kraju konačnih 1:1 čini najpoštenijim rezultatom.

Otvaranje je pripalo domaćinu, prvenstveno zahvaljujući velikoj gluposti Davida de Gee. Vratar Uniteda je imao svo vrijeme svijeta u trećoj minuti, no predugo je birao rješenje, na kraju ispucava loptu prekasno, u blok mu je istrčao Dominic Calvert-Lewin i dohvatio loptu koja se odbija u mrežu Uniteda za Evertonovih 1:0.

Calvert-Lewin uživa pod Carlom Ancelottijem, otkako je Talijan preuzeo klupu Evertona napadač je postigao osam golova u Premiershipu, više od bilo kojeg drugog igrača. S druge, pak, strane, ovo je De Gei sedma greška koja je vodila do protivničkog gola otkako je počela prošla sezona Premiershipa. Po toj je negativnoj statistici na vrhu lige, s Dubravkom i Lenom.

Malo je nedostajalo da Everton dvije minute kasnije podeblja vodstvo. U sjajnoj se šansi našao Calvert-Lewin, gađao je donji desni kut, ali ovog puta bolje reagira De Gea i barem donekle se iskupljuje za kiks.

Nakon toga bude se gosti i postaju sve opasniji. Dvaput je odlično pucao Matić, ali okvir gola i Pickford nisu dozvolili izjednačenje.

Crveni vragovi tek nakon pola sata igre stižu do poravnanja. Griješe Sidibe i Walcott, lopta od Matića stiže do Brune Fernandesa, koji puca s 25 metara i pogađa prvi kut za 1:1. Iako je udarac bio jako dobar, mora se reći kako je Pickford mogao i bolje reagirati.

Inače, Fernandes je u 21 ligaškoj utakmici ove sezone (za Sporting i United) sudjelovao u čak 19 golova.

Obje su momčadi u nastavku imale dobre šanse. Posebno se ističe Sigurdssonov pokušaj iz slobodnjaka, lopta je odsjela na vratnici.

Napeto je bilo i u posljednjim minutama susreta. Prvo je United imao dvije velike prigode u istom napadu, ali i Fernandesov i Ighalov pokušaj sjajno brani Pickford.

Zakuhalo se u sudačkoj nadoknadi i pred golom Uniteda. Sjajnom se obranom istaknuo De Gea, u nastavku akcije postignuli su domaći gol uz pomoć Maguirea, ali pogodak nije priznat jer je u zaleđu bio Sigurdsson. Suci su procijenili kako je utjecao na De Geu, s tim se nije složio Ancelottie, imao je što za reći sucu nakon susreta pa je zaradio crveni karton.

U drugom susretu Wolvesi su s 3:2 svladali u gostima Tottenham. Momčad Josea Mourinha imala je na poluvremenu prednost od 2:1, pogotke za domaće postigli su Bergwijn i Aurier, dok je za goste precizan bio Doherty, ali se u drugom dijelu obrambeno raspala.

Wolvesi, koji otkako su 2018. ušli u najviši rang engleskog nogometa ne gube u Londonu, sačuvali su niz i protiv Tottenhama. U 57. minuti Jota zabija za 2:2, u 73. Jimenez lijepim golom donosi sva tri boda gostima, asistent je bio Jota.