Sjajno poluvrijeme Budućnosti, Mornar se vratio, ali pao u završnici

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.03.2020.

U posljednjem susretu 20. kola ABA lige Budućnost je ugostila momčad Mornara i upisala je pobjedu 93:88. Podgoričani su tako ostali u borbi za prvo mjesto uoči doigravanja, a u ovom susretu bili su bolji protivnik i zasluženo slavili...

Zaključeno je 20. kolo ABA lige crnogorskim derbijem između Budućnosti i Mornara. Bio je to važan dvoboj za obje momčadi, Budućnost je na kraju ipak bila uspješnija s 93:88.

Sjajno su Podgoričani otvorili utakmicu, potpuno su dominirali prvim poluvremenu i razbili goste iz Bara. Imali su u drugoj četvrtini čak 24 koša razlike te se činilo kako gostima prijeti totalna katastrofa iako je i njima ovo bio vrlo bitan dvoboj.

No u drugiom dijelu puno toga se promijenilo, počevši od sredine treće dionice Mornar je polako smanjivao zaostatak da vi na samom kraju treće četvrtine tricom Damira Markote spustio se na minus sedam.

U zadnjoj dionici prijetio je Mornar potpunim povratkom, tricom Isaiaha Whiteheada smanjio je na 77:74, ali domaćin je odmah odgovorio serijom 7:0 i zadržao kontrolu.

Završilo je 93:88, a u redovima Podgoričana Hassan Martin ubacio je 21 poen, a Justin Cobbs dodao je 20 poena i deset asistencija.

Kod Mornara po 16 poena upisali su Derek Needham i Antabia Waller (5/5 trica), Milko Bjelica ubacio je 13 poena, a Damir Markota za 20 minuta dodao je devet poena (1/1 za dva, 2/5 za tri, 1/1 slobodna) uz šest skokova.