Deportivo Alaves 1:1 Valencia
Valencia

Prekrasan gol kapetana Pareja nije bio dovoljan, Alavesu bod protiv Šišmiša

Dario Dodić • petak, 06.03.2020.

Nogometaši Valencije napravili su krivi korak u lovu na Ligu prvaka, na otvaranju 27. kola La Lige osvojili su tek bod u gostima kod Alavesa...

Iako je bitka daleko od gotove, Liga prvaka iduće godine sve je dalje za Valenciju. Šišmiši su na gostovanju kod Alavesa imali vodstvo, ali su prerano maknuli nogu s papučice gasa i dopustili domaćima da se vrate u susret, završilo je bez pobjednika, 1:1.

Pošten je to rezultat s obzirom na prikazano, iako se teško oteti dojmu da bi Valencia uz 90 minuta ozbiljnog pristupa iz susreta izašla kao pobjednik. Gosti su na Mendizorrotzi imali prevelike crne rupe, Alaves je odigrao poprilično dobro, a u konačnici je imao i šansu doći do punog plijena.

Čak je i statistika išla u korist Valencije. Naime, trener Alavesa Asier Garitano ni od jedne momčadi u La Ligi nije gubio više puta nego od Valencije. Šest je puta gubio od Šišmiša, jednako toliko puta od Barcelone. No, igraju igrači, a ne statistika.

Prespavale su obje momčadi prvih 20 minuta susreta, a onda se polako bude gosti. Sjajno je po desnoj strani prošao Gameiro, ali potom šalje slabu loptu u kazneni prostor Alavesa. Srećom po Valenciju, spetljao se jedan domaći branič, lopta dolazi do Čeriševa, potkopao ju je preko domaćeg vratara Pacheca, ali preslabo da bi došla do gola. Zatim pada preko Pacheca, sudac Manzano i kolege mu iz VAR-sobe nisu se oglasili.

Iz druge prave prilike Valencia je povela. Igrala se 34. minuta, slobodnjak s ruba kaznenog prostora izveo je kapetan gostiju Dani Parejo i krasno pogodio u gornji lijevi kut. Bio je to Pachecov kut, ali suviše je precizna i jaka bila lopta, nemoćan je bio domaći čuvar mreže.

Koliko je dobar izvođač slobodnih udaraca Dani Parejo govori podatak kako je samo Leo Messi zabio više golova iz slobodnjaka u La Ligi od sezone 2014./2015. do danas.

U samoj završnici prvog dijela mogao je Wass povećati vodstvo gostiju nakon ubačaja Pareja s desne strane, ali neometan glavom šalje loptu kraj gola.

Drugi je dio bolje otvorio Alaves, ali nije konkretnije priprijetio Cilessenu. Prvu pravu priliku imali su gostujući nogometaši, Čerišev je visokom loptom proigrao Florenzija na desnoj vratnici, no ovaj iz voleja loptu šalje u vanjski dio mreže.

Prerano su se opustili nogometaši Valencije i u 73. minuti stigla je kazna. S lijeve je strane stigao ubačaj, Laguardia glavom spušta loptu na Edgara Mendeza, koji iz voleja od trave poentira za 1:1.

Bliže je pobjedi bio domaćin, malo je nedostajalo da Alaves u 90. minuti dođe do sva tri boda. Joselu je bio u sjajnoj šansi, no blokira ga u posljednji čas Diakhaby.