Tomasov novu sezonu otvorio pogotkom u visokoj pobjedi

Mihaela Bradovski • subota, 07.03.2020.

Susretima prvog kola otvorena je nova sezona u kazahstanskom prvenstvu. Astana je ugostila Kizilžara i svladala ga je s 4:0 uz pogodak Marina Tomasova...

Jedno od rijetkih prvenstava koje počinje u ožujku je ono kazahstansko, a u prvom kolu Astana, glavni kandidat za naslov prvaka, upisala je visoku pobjedu protiv Kizilžara s 4:0.

Svih 90 minuta u domaćem sastavu odradio je Marin Tomasov koji je bio i strijelac pogotka za 4:0. Tomasov je zabio u 90. minuti, a prije njega dva pogotka postigao je Cipranin Pieros Sotiriou dok je jedan dodao Runar Sigurjonsson. Luka Šimunović ostao je na klupi svih 90 minuta.

Cijelu utakmicu odradio je Dino Mikanović koji je s Kairatom slavio 2:1 protiv Taraza. Pobjedu domaćinu osigurao je golom u 83. minuti Ahmbetov.

Visokom pobjedom Astana je tako odmah zasjela na vrh ljestvice, a u drugom kolu trebala bi imati ozbiljniju zadaću kada će ugostiti Ordabasi.