Pali i Rebić i Jurić: Genoa u gostima iznenadila Milan, Sampdoria svladala Veronu

Branimir Korać • nedjelja, 08.03.2020.

U prva tri nedjeljna dvoboja 26. kola Serie A nije bilo sreće za hrvatske predstavnike. Ante Rebić s Milanom poražen je protiv Genoe, a Ivan Jurić s Veronom izgubio je kod Sampdorije...

Nakon svega što se događalo oko Zvonimira Bobana, odgoda zbog koronavirusa, Milan se malo okrenuo nogometu i nije dobro prošao. Na San Siru je ugostio Genou i upisao neočekivani poraz 2:1.

Bilo je to loše izdanje domaćina, posebno u prvom poluvremenu kada je gubio 2:0 i na odmor otišao s minusom. Već u sedmoj minuti veteran Goran Pandev iz blizine je zatresao mrežu nakon što je Hernandez na boku olako pustio Sanabriju koji se sjurio u 16 metara i na petercu proigrao Pandeva.

U 41. minuti već je 2:0. Vrlo lijepa akcija gostiju, Biraschi je ubacio s desne strane, Schone propustio loptu kroz noge taman za Cassatu koji povećava vodstvo.

U drugom dijelu Milan je pritisnuo, a do pogotka je stigao u 77. minuti kada se Zlatan Ibrahimović dobro snašao u kaznenom prostoru i iz okreta zatresao mreži volejom za konačnih 2:1.

Rebić je igrao do 57. minute kada ga je zamijenio Rafael Leao. Hrvatski reprezentativac ničim se nije istaknuo u ovom dvoboju.

Poraz je upisao Ivan Jurić s Veronom u gostima kod Sampdorije čime su momčadi iz Genove zaokružile idealno popodne. Vodila je Verona na odmoru zahvaljujući autogolu Audera, no u drugom dijelu Sampdoria je zahvaljujući veteranu Fabiju Quagliarelli napravila preokret. Iskusni napadač u 77. minuti je poravnao, a u 86. iz kaznenog udarca donio preokret.

U prvom susretu dana, koji je počeo sa satom i 15 minuta zakašnjenja, SPAL je u gostima svladao Parmu 1:0 golom Petagne iz kaznenog udarca.