Betis šokirao Real, Leganes slavio kod Villarreala

Jan Šneler • nedjelja, 08.03.2020.

Kompletirano je 27. kolo španjolske La Lige, a ponovno se dogodila promjena na vrhu tablice te sada Barcelona drži vodeće mjesto ispred drugoplasiranog Real Madrida...

U posljednjoj smo trećini ovosezonske La Lige, a uzbuđenja na vrhu definitivno ne nedostaje. Po drugi put u tri kola Real Madrid upisao je poraz što znači kako je trenutno Barcelona vodeća momačd lige s dva boda prednosti.

Betis se još jednom pokazao kao momčad koja zadaje ogromne muke velikim klubovima. Večeras su s 2:1 svladali Real Madrid i dodatno zakomplicirali vrlo uzbudljivu sezonu u Španjolskoj. Domaći su vrlo ofenzivno krenuli i imali jako dobrih prilika na samom početku.

Real je djelovao nekako ukočeno i nervozno te je Betisu definitivno pripalo prvih 45 minuta. Dobre prilike imali su Marc Bartra i Nabil Fekir, ali iskazao se i s druge strane vratar Reala Thibaut Courtois. Ipak, u 40. minuti niti belgijski vratar nije mogao spasiti Real.

Sidnei je natrčao na jednu ničiju loptu i s desetak metara iskosa silovito pogodio bliži gornji kut praktički rasparavši mrežu. Niti dva vratara ne bi uspjela obraniti ovako sjajno plasiran udarac. Ipak, Real nije dugo čekao na odgovor. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela, Madriđani su dobili jedanaesterac.

Luka Modrić sudjelovao je u gužvi u šesnaestercu, lopta je došla do Marcela kojeg s leđa ruši upravo Sidnei te Real opravdano dobiva kazneni udarac. S bijele točke precizan je bio Karim Benzema. U nastavku susreta, Real je zaigrao puno bolje nego u prvom dijelu.

Sjajno je pucao Modrić u 70. minuti, ali Joel Robles uspio je zaustaviti njegov pokušaj, da bi nešto kasnije u istoj akciji Ferland Mendy pogodio prečku. Betis je opasno živio u tim trenucima, ali samo desetak minuta kasnije došao je do novog vodstva. Cristian Tello lijepo je pogodio nakon što je izbio sam pred vratara i donio Betisu vrlo vrijednu pobjedu.

Modrić je igrao sve do 79. minute te je bio ponajbolji igrač Reala večeras. To ipak nije pomoglo gostima koji su ponovno prepustili Barceloni vodeće mjesto na tablici.

U ranijim terminima odigrane su još četiri utakmice. Leganes je iznenađujuće s 2:1 slavio na gostovanju kod Villarreala. Domaći su došli do vodstva već u petoj minuti preko Gerarda Morena. Nakon takvog starta, nitko nije očekivao da bi Leganes mogao doći do bodova, ali već pogođena stativa u 20. minuti bila je naznaka da se gosti ne misle olako predati.

U 47. minuti Oscar je lijepo pogodio za izjednačenje, da bi u 70. minuti preciznim udarcem s bijele točke postavio konačnih 1:2. Villarreal je ovim porazom nastavio niz poraza dok je Leganes osvojio vrijedna tri boda u borbi za ostanak.

Athletic Bilbao rutinski je došao do pobjede kod Valladolida. Već nakon dvadesetak minuta bilo je jasno u kojem smjeru će susret ići. Unai Lopez zabio je u četvrtoj minuti za vodstvo gostiju, da bi u 24. minuti tu prednost povećao Raul Garcia. Valladolid nije bio indisponiran, ali nikako nisu uspjeli poentirati.

Tek u 76. minuti, nakon niza prilika, Sandro Ramirez zabija za smanjenje zaostatka, no završnica pripada gostima. U 87. minuti Inaki Williams vraća na dva razlike da bi u sudačkoj nadoknadi Inigo Cordoba postavio konačnih 1:4.

Dodajmo još kako je Osasuna svladala posljednje plasirani Espanyol s 1:0. Jedini pogodak postigao je Roberto Torres u 51. minuti iz kaznenog udarca. Također, Levante i Granada podijelili su bodove. Levante je u vodstvo doveo Marti Roger u 11. minuti, no izjednačenje i bod gostima donosi Darwin Machis u 60. minuti.