Schröder donio pobjedu Thunderu, Magic deklasirao Rocketse

Matej Kačan • ponedjeljak, 09.03.2020.

Vrlo je bogata bila NBA nedjelja koja je počela s tri utkakmice u europski atraktivnom terminu, a nastavila se do u duboko u noć s mnogo uzbuđenja i preokreta...

Utakmica koja je počela još u nedjelju po hrvatskom vremenu, a završila je u ponedjeljak bila je ona između Boston Celticsa i Oklahome u TD Gardenu u Bostonu. Domaćin je vodio kroz srednji dio susreta, najbiše u drugoj dionici gdje prednost doseže i 18 poena razlike, ali se u posljednju dionicu ušlo u egalu.

Egal je i ostao do samog kraja uz stalne promjene vodstva, a ključne su poene postizali bekovi Thundera. Prvo je Chris Paul sam povezao četiri neodgovorena poena da bi 100:99 pretvorio 103:100 za svoju ekipu, a nakon 4:0 odgovora Celticsa je za pobjedu pogodio Denis Schröder koji je tako postavio konačnih 105:104.

Njih dvojica su bili i najraspoloženiji kod Thundera pa je Paul ubacio 28 uz šest skokova i sedam asistencija, dok je Schröder zabio 27 poena uz šest dodavanja. Kod Celticsa je 24 ubacio Gordon Hayward, a po 19 Jayson Tatum te Marcus Smart koji je i uhvatio deset skokova.

Tri minute prije kraja su Indiana Pacersi u Dallasu gubili s pet poena zaostatka da bi susret završili serijom 8:0 za pobjedu 112:109. Šest vezanih poena je u toj seriji zabio Victor Oladipo koji je ukupno zabio 16, a najbolji je kod pobjednika bio Domantas Sabonis s 20 poena i 17 skokova. Kod Dallasa po običaju Luka Dončić 36 poena uz deset skokova i osam dodavanja.

Bilo je očekivano da će dugi i visoki Orlando Magic nadskakati Houston Rocketse, a kad tome pridodate i 45% za tricu Magica naspram loših 28% Houstona, onda ne čudi visokih 126:106 za Magic protiv šuterski inferiornog, a niskog protivnika. Sjajno je Orlando podijelio napadačke ovlasti pa je šest igrača išlo do 16 poena i više, a istaknuo se D.J Augustin s 24 poena uz 19-10 Aarona Gordona i 16-16 Nikole Vučevića. Russell Westbrook je kod Houstona zabio 24, dok je James Harden dodao poen manje.

Washington Wizardsi su usprkos slabijoj napadačkoj partiji dobro parirali Miami Heatu te su u posljednjoj dionici čak i vodili, ali su pri svom vodstvu od 86:84 na pola četvrte jednostavno stali. Bam Adebayo i Duncan Robinson od tog trenutka do gotovo samog kraja sami napravili uragansku 16:0 seriju za visokih 14 razlike i pobjedu od konačnih 100:89. Adebayo je zabio 27 uz 14 skokova i šest dodavanja, a Robinson je dodao 23.

Nakon sjajnog ulaska u utakmicu i 17 razlike nakon prve dionice je Cleveland Cavaliersima trebao čak produžetak za svladati San Antonio Spurse. Već do poluvremena je to bio gotovo egal, a u trećoj su Spursi već vodili. Ubačaj za 118:118 nakon 48 minuta djelo je Rudyja Gayja, ali je u produžetku Cleveland bio bolji te je ipak slavio sa 132:129. 28 poena uz 17 skokova je upisao Andre Drummond, dok je 26 ubacio Collin Sexton. Kod Spursa DeMar DeRozan 25.

U istočnom dvoboju su NY Knicksi dobrom obranom u četvrtoj četvrtini iz egala došli do slavlja 96:84 uz 22 poena i 12 skokova Juliusa Randlea, dok je kod poraženih 22 ubacio Christian Wood. U posljednjem susretu dana su Toronto Raptorsi u gostima kod Sacramenta slavili sa 118:113, a aktualne prvake su do pobjede vukli Norman Powell s 31 poenom te Kyle Lowry s poenom manje.