SEHA liga, doigravanje, četvrtfinale - uzvrati, 11.03.2020, 20:00 h
RK Zagreb 28:16 Prešov
Prešov

PPD Zagreb uvjerljivom pobjedom protiv Tatrana izborio Final Four SEHA lige

Branimir Korać • četvrtak, 12.03.2020.

PPD Zagreb i u uzvratu je potpuno nadigrao Tatran Prešov i s dvije pobjde prolazi dalje. Vrlo dobar nastup domaćina začinjen sjajnim nastupom Mateja Ašanina...

Odličan nastup za PPD Zagreb i u uzvratu protiv Tatran Prešova. Domaćin je slavio s čak 28:16, a svega 16 primljenih golova pokazuju kako je odigrala obrana Zagreba na čelu s Matejom Ašaninom-

Bilo je upita oko Ašaninove forme nakon povratka s Europskog prvenstva, nije briljirao, ali u ovom susretu potvrdio je svu klasu. Odradio je sjajan posao, skupio čak 16 obrana i to uz sjajnih 50 posto uspješnosti.

Prvi susret u Slovačkoj završio je pobjedom PPD Zagreba 25:21, a u uzvratu su Slovaci bili na malom zaostatku tamo do 37. minute. Tu je Zagreb još vodio 13:12, ali nakon toga sve se raspalo za Golužinu momčad.

PPD Zagreb do kraja utakmice napravio je ogromnih 15:4 i odnio visoku pobjedu u uzvratu.

Veselin Vujović mogao je biti zadovoljan, PPD Zagreb pokazao je vrlo dobru igru, posebno u drugom poluvremenu gdje je potpuno nadigrao goste.

Uz sjajnog Ašanina istaknuli su se s po šest golova Zlatko Horvat i Miloš Božović. Kod gostiju Pedro Pacheco bio je najefikasniji s četiri gola.