Bundesliga, 28. kolo, 26.05.2020, 18:30 h, Signal Iduna Park, Dortmund
Joshua Kimmich 43'
Bayern

Bayern napravio veliki korak prema obrani naslova prvaka

Branimir Korać • utorak, 26.05.2020.

Bayern se još malo približio naslovu prvaka Njemačke. Upisao je pobjedu u gostima kod glavnog konkurenta dortmundske Borussije, Joshua Kimmich pogodio je za konačnih 1:0...

Emre Can
46'
7
Jadon Sancho
46'
32
Giovanni Reyna
72'
10
Mario Götze
80'
28
Axel Witsel
85'
Ivan Perišić
74'
21
Lucas Hernandez
85'
8
Javi Martinez
87'

Hans-Dieter Flick

Neobična atmosfera, prazne tribine, tišina, stvari na koje smo se već trebali priviknuti, ali kada igraju Borussia i Bayern, moramo se iznova privikavati. Nije to posebno utjecalo na ritam igre, obje momčadi pokušavale su na sve načine doći do pogotka i tako i prednosti.

U prvih 45 minuta igralo se u valovima i svakoj momčadi pripalo je određđeno razdoblje.

Već nakon 35 sekundi domaćin je zaprijetio preko pokretljivog i vrlo motiviranog Haalanda, međutim u posljednji trenutak loptu je s gol linije odbio Jerome Boateng.

Bayern je imao nešto više problema u probijanju obrane, ali u 18. minuti i on je zaprijetio. Coman je sjajno pronašao u sredini Sergea Gnabryja koji se odlično okreće i puca, ali Piszczek odbija loptu s linije gola. p>Dortmund je prijetio uglavnom preko Haalanda kojeg su Bavarci odlično iskautirali i njegovi pokušaji, kada je već i uspio doći do lopte, završavali su u bloku.

U završnici poluvremena ipak pogodak za goste. Krasan gol zabio je Joshua Kimmich koji je s ruba kaznenog prostora iskosa gađao dijagonalno i prebacio vratara Burkija.

U drugi dio Borussia je ušla s dvojicom svježih igrača, ušli su Emre Can i Jadon Sancho, ali Bayern je i dalje odolijevao i dobro zatvarao prilaze svom golu.

U prvih 20 minuta drugog dijela tek je jednom zaprijetio Haaland, ali kao i svi raniji pokušaji, nakon što bi se namjestio, lopta bi okrznula ili pogodila nekog iz Bayernove obrane. Ovaj put Boatenga.

Haaland je izašao iz igre 20 minuta prije kraja, zamijenio ga je još mlađi Reyna, a ubrzo je priliku dobio i Ivan Perišić na drugoj strani.

Solidna situacija za Borussiju ukazala se u 75. minuti kada je dosuđen slobodni udarac za domaćina na 20-ak metara, pucao je Guerreiro, ravno u Neuera.

Pokušala je Borussia što više pritisnuti goste kako je susret odmicao, visoko je napadala, ali Bayern je pronalazio način kako iznijeti loptu.

Takva igra Borussije donosila je i rizik pa je tako Bayern propustio veliku priliku za bijeg na dva gola prednosti u 83. minuti kada je odlično pucao nevidljivi dotad Lewandowski, ali pogodio je vratnicu.

Do kraja susreta Borussia nije uspjela stvoriti neku veću prijetnju, Bayern se jako dobro branio i odnio velika tri boda.

Bayern je tako došao do tri ogromna boda u borbi za naslov prvaka te je sada velikih sedam bodova prednosti nad Borussijom.