HT Prva liga, 27. kolo, 06.06.2020, 21:05 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ivan Župan (Bjelovar), Jerko Crnčić (Vrbovec), Mario Pepur (Split)
Antonio Marin 90'+2'
Dinamo

Jovićevićev pobjednički debi, Modri ovaj put nisu kiksali u Varaždinu

Branimir Korać • subota, 06.06.2020.

Dinamo je došao do 68. boda i zadržava prednost nad pratnjom. Upisao je novu pobjedu na gostovanju u Varaždinu gdje je kiksao u ranoj fazi sezone, ali ovaj put bio je oprezniji i slavio...

Varaždin je u prvom susretu ovih protivnika ove sezone svladao Dinamo, bila mu je to prva ovosezonska pobjeda, ali razlika u kvaliteti između ovih protivnika je velika i ovaj put Dinamo je rutinski slavio.

Varaždin je imao bolje otvaranje utakmice, u prve tri minute dva puta je opasno zaprijetio preko Đuraseka i Benka, ali Livaković nije bio na posebnim mukama.

Onda su krenuli Modri, do 18. minute postigli su dva gola, a mogli su i još koji.

U osmoj minuti Kadzior je nakon krasne akcije Petkovića pucao iz okreta, ali lopta je otišla koji centimetar pokraj gola.

Pet minuta kasnije ipak pogodak.Krasno dodavanje Kadziora prema Ademiju koji se okreće, dolazi sam pred Nevistića i zabija.

U 16. minuti kazneni udarac za Modre. Još jedna krasna akcija, ovaj put Petković je proigrao Ademija koji je rušen u 16 metara i Petković podiže na 2:0.

Dinamo je do odlaska na odmor imao još dvije krasne prilike, prvo je Gvardiol pucao jako dobro glavom, ali Nevistić spasio da bi vratar domaćina izvukao Varaždin i kada je Djou pogriješio, a Gojak došao jedan na jedan.

U drugom dijelu rano je priliku za povećanje prednosti propustio Moro nakon udarca s 14-15, nekoliko centimetara dijelilo ga je od pogotka.

Činilo se da Dinamo ima kontrolu nad susretom sve do 79. minute kada Varaždin smanjuje. Odlično Obregon slomio je Dilavera pa Gvardiola i opalio u sam donji kut s dobih 20 metara.

Varaždin je tu smanjio zaostatak, narasla su mu krila i krenuo je po poravnanje. Ostavio je tako i dosta prostora iza leđa svoje obrane pa je bilo ponešto situacija koje su mirisale na opasnost.

U sudačkoj nadoknadi Dinamo je ipak zaključio priču. Prvo je Kadzior poromašio zicer, a onda je Antonio Marin na dodavanje Gjire postavio konačnih 3:1.

Malo nervoze u Dinamovim redovima u zadnjih 15-ak minuta, Varaždin je tu krenuo puno agresivnije uz sjajnog Obregona, ali Modri su u globalu potvrdili da su bolji protivnik i zasluženo su slavili.