Bundesliga, 30. kolo, 07.06.2020, 13:30 h
Werder Bremen 0:1 Wolfsburg
Wolfsburg

Wolfsburg slavio kod Werdera i vratio se u Top 6

Jan Šneler • nedjelja, 07.06.2020.

U 30. kolu njemačke Bundeslige, Wolfsburg je minimalno slavio na gostovanju kod Werdera (0:1) i tako preuzeo šesto mjesto na tablici...

U prilično izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici 30. kola Bundeslige, Wolfsburg je došao do slavlja u Bremenu protiv Werdera. Kako je to postalo uobičajeno, utakmica je odigrana bez publike, a u takvom ambijentu bolje se snašla gostujuća momčad.

Werder je dobro otvorio susret i bio puno bolji u uvodnim minutama. U 24. minuti umalo je vodeći pogodak za domaće postigao Joshua Sargent. Wolfsburg je uzvratio sredinom prvog dijela i pokušao iz nekih poluprilika, ali Werder ponovno dominira posljednjim dijelom prvog poluvremena.

Werder Bremen - Wolfsburg Rezultati uživo

Pogodaka nije bilo, iako ne možemo izdvojiti niti neke velike prilike. Bez obzira na veliku razliku u poziciji na tablici, igralo se vrlo izjednačeno, a čak možemo reći i kako je Werder bio kreativniji i opasniji. U nastavku slična priča, barem što se tiče izjednačenosti.

Ponovno nekoliko solidnih prilika sa svake strane, ali opet bez golova. Dobro su tukli Ludwig Augustinsson s domaće i Xaver Schlager s gostujuće strane, ali rezultat se nije promijenio. Ipak, u 82. minuti Wolfsburg je stigao do pobjedničkog gola.

Nakon jedne polukontre, Felix Klaus lijepo je centrirao sa strane, a u skoku je najviši bio Wout Weghorst koji je glavom pogodio za vodstvo Wolfsburga. Nakon pogotka, zamjene su učinile svoje, razbile još malo ritam i vrlo brzo susret se priveo kraju.

U pobjedničkom sastavu svih 90 minuta odigrali su Josip Brekalo i Marin Pongračić i zaradili vrlo dobre ocjene za svoj nastup. Dodajmo još kako je Pongračić zaradio žuti karton u 58. minuti susreta.