Velika gostujuća pobjeda Soldine Admire

Mihaela Bradovski • utorak, 09.06.2020.

Zvonimir Soldo stigao je s Admirom do prve pobjede u nastavku sezone. U gostima kod St. Pöltena slavio je 3:0 i pobjegao s dna ljestvice...

Borba za opstanak u najvišem austrijskom rangu natjecanja vodit će se do kraja sezone. U toj borbi nalazi se i Admira pod vodstvom Zvonimira Solde te je stigla do vrlo važna tri boda u gostima kod St. Pöltena.

U nastavak sezone ušla je s dva poraza od bečke Austrije i Mattersburga te tako pala na dno poretka, ali pobjeda protiv St. Pöltena diže je na četvrto mjesto.

Admira je zasluženo slavila, bila je bolji i opasniji protivnik, a vodila je od 40. minute golom Romana Kerschbauma.

U drugom poluvremenu domaćin je pokušao doći do poravnanja, ali nije uspio te ga je potpuno dotukao pogodak Daniela Totha u 87. minuti. Dvije minute kasnije Pascal Petlach postavio je konačnih 3:0.

U sljedećem kolu Admira dočekuje posljednjeplasirani Tirol i ima priliku odvojiti se od samog začelja.