Juventus i Milan remizirali bez pogodaka, Rebić isključen nakon kung-fu prekršaja

Matej Kačan • petak, 12.06.2020.

Nogomet se u Italiji vratio polufinalnim susretom Coppa Italie u kojem je Juventus s 0:0 preko gola u gostima izbacio Milan, a susret je obilježio težak prekršaj i crveni karton Ante Rebića...

Povratak Ante Rebića na nogometne terene u dresu Milana je trajao samo 17 minuta u remiju protiv Juventusa i ispadanju iz Coppa Italie. Nakon tri mjeseca puze se nogomet na čizmi nastavio susretom polufinala Coppa Italie između Juventusa i Milana u Torinu, a obje su ekipe donijele 1:1 sa San Sira prije pauze.

Već od početka se vidjelo da je Juventus ipak za klasu bolja ekipa od Milana pa je preko Cristiana Ronalda ozbiljno i često dolazio u 16 metara gostiju. U jednoj takvoj situaciji je lopta u 16. minuti pogodila Contija u ruku, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Inače nepogrešivi Portugalac i jedan od najboljih strijelaca s 11 metara Ronaldo je preuzeo odgovornost, ali je pogodio stativu. Milan je krenuo u napad, golman je izbio loptu, ali je nova nevolja snašla goste gotovo odmah jer je Rebić visoko startao i umjesto lopte u prsa pogodio Leonarda Bonuccija kung-fu udarcem.

Sudac nije imao drugog izbora nego pokazati crveni karton hrvatskom napadaču, a do kraja poluvremena se Milan mora grčevito braniti s desetoricom i odolijevati napadima Juventusa koji ozbiljno prijete preko Matuidija i Ronalda nakon pola sata igre. No izdržali su Rossoneri sve i na poluvremenu je 0:0.

Znali su Maurizio Sarri i njegovi igrači da s tim rezultatom i brojčano inferiornim protivnikom ne moraju juriti naprijed pa je drugih 45 minuta proteklo u poprilično nesadržajnoj igri bez većih prilika uz posjed Juventusa. Milanu je trebao pogodak za čudo, ali nije dolazio do prilika, dok je Juventus samo čekao.

Juventus - Milan Rezultati uživo

Tako vodeća momčad Serie A prolazi u finale Kupa pomoću pravila gola u gostima, a tamo će igrati s boljim iz susreta Napolija i Intera gdje Napoli kod kuće brani 1:0 sa San Sira.