Valencia 1:1 Levante
Levante

Levante iz kaznenog udarca u 98. minuti s igračem manje do boda na Mestalli

Mihaela Bradovski • petak, 12.06.2020.

U drugom susretu igranom u petak u La Ligi Valencia je u gradskom derbiju igrala protiv Levantea i remizirala 1:1. Levante je do boda stigao iz kaznenog udarca u 98. minuti...

Dramatičan je bio posljednji dvoboj petka u La Ligi, Valencia je ugostila Levante i odigrala 1:1. Do 90. minute pogodaka nije bilo, Levante je igrao od 74. minute s igračem manje, ali na kraju je ipak ostao neporažen.

Valencia je tu izgubila važne bodove u borbi za Ligu prvaka. Za četvrtim mjestom zaostaje tri boda, a zakomplicirala si je uopće situaciju jer je Granada pobjedom protiv Getafea došla na dva boda zaostatka.

U svakom slučaju situacija se potpuno zakomplicirala nakon dva susreta odigrana u petak, jedino Levante nema previše briga, daleko je od borbe za opstanak, ali i od borbe za Europu.

Levante je bio posve ravnopravan protivnik Valenciji, a u probleme je ušao u 74. minuti kada Roger Marti malo prečvrsto ulazi u jedan dvoboj na polovici Valencije i zarađuje drugi žuti karton.

U 90. minuti Valencia koristi brojčanu nadmoć. Jose Gaya napravio je odličan posao i ubacio s lijeve strane prizemnu loptu na koju dolazi Rodrigo i uz mali dodir radi dovoljno da prevari vratara Levantea.

Kada se činilo da će Valencia zadržati prednost i upisati tri boda, grešku radi Mouctar Diakhaby koji u borbi za poziciju kod slobodnjaka radi prekršaj bez lopte i nakon pomoći VAR-a Javier Alberola Rojas pokazuje na 11 metara. Kazneni udarac izveo je Gonzalo Melero za konačnih 1:1.