Bundesliga, 31. kolo, 13.06.2020, 18:30 h
Bayern
Bayern 2:1 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Bayern slavljem protiv Borussije Mönchengladbach došao na korak do obrane naslova prvaka

Jan Šneler • subota, 13.06.2020.

U 31. kolu njemačke Bundeslige, Bayern je slavio na svom terenu u susretu s Borussijom Mönchengladbach te će možda već za tri dana proslaviti novi naslov prvaka Njemačke...

Devet bodova ostalo je još za osvojiti do kraja ovosezonske Bundeslige, a s obzirom na to da Bayern ima sedam bodova prednosti ispred Borussije Dortmund, jasno je da im naslov teško može izmaknuti. U današnjem susretu Bavarci su svladali Borussiju Mönchengladbach koja je pružila vrlo dobar otpor.

Utakmica je počela vrlo život i gosti su prvi zatresli mrežu protivnika i to već u 16. minuti. Ipak pogodak Jonasa Hofmanna poništen je uz pomoć VAR-a zbog zaleđa. Treba reći kako je čak i uz ponovljenu snimku bilo vrlo teško odrediti je li napadač gostiju bio korak brži od Bayernove obrane.

Bayern München - Borussia M'gladbach Rezultati uživo

Igra se ipak nastavila, a par minuta kasnije Lucas Hernandez mogao je donijeti Bayernu vodstvo, no u direktnom dvoboju s Yannom Sommerom, pobjedu je izvukao gostujući vratar. Nakon Hernandeza, veliki promašaj imao je s druge strane Breel Embolo koji je s nekoliko metara propustio matirati Manuela Neuera.

Sjajan početak dvoboja nastavio se u 26. minuti kada je mladi Joshua Zirkzee zabio za 1:0. Golu je prethodila nevjerojatna greška Sommera koji je doslovno, u stilu Lorisa Kariusa poklonio pogodak Bayernu. No, ovo je bio dan kada su obje ekipe poklanjale pa je tako Bayern morao vratiti uslugu.

U 37. minuti, Benjamin Pavard reagirao je prilično nevjerojatno. Jedno nisko ubacivanje sa strane, Pavard je odlučio presjeći, no zapravo je vrlo efektno i silovito zakucao loptu u vlastitu mrežu. Bilo je još nekoliko prilika sa svake strane, u jednoj Bayernovoj sudjelovao je i Ivan Perišić, ali rezultat se nije mijenjao.

Nakon bogatog prvog dijela, nadali smo se još uzbudljivijem nastavku, ali ostali smo pomalo razočarani. Momčadi su igrale sve više fizički zahtjevnu utakmicu, a sve manje su se orijentirale na napadačke zadatke. Valja izdvojiti odličnu obranu Neuera u 52. minuti te odličnu reakciju Sommera u 66. minuti kada je briljantno zaustavio udarac Sergea Gnabryja.

Utakmica se bližila kraju, činilo se da će završiti neodlučenim ishodom, a onda je Bayern u 86. minuti sjajnom akcijom došao do pobjede. Iskupio se Pavard koji je sjajno ubacio u sredinu gdje Leon Goretzka nije imao težak posao te je zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Perišić je igrao sve do 88. minute kada ga je zamijenio Javi Martinez. Hrvatski reprezentativac odigrao je prosječnu utakmicu, bez većeg učinka.