Hat-trick Divkovića, zabijali i Vuk i Roguljić u uspješnom danu za Hrvate u Slovačkoj

Mihaela Bradovski • subota, 13.06.2020.

Slovaci su krenuli s Ligom za prvaka i Ligom za ostanak, a u prvom kolu obje faze, trojica Hrvata upisali su se među strijelce...

Odličan ulazak u Ligu za prvaka imala je Dunajska Streda koja je ugostila Michalovce i slavila s čak 5:0. DAC je tako učvrstio treću poziciju, za vodećim Slovanom zaostaje 17 bodova što je nedostižno, a za drugoplasiranom Žilinom kasni četiri boda što je ipak dostižno.

Protiv Michalovca briljirao je Marko Divković koji je zabio svoj prvi hat-trick u Slovačkoj. Osim Divkovića u ovoj pobjedi zabijali su i mađarski reprezentativac Zsolt Kalmar i panamski reprezentativac Cesar Blackman.

Divković je igrao do 76. minute, a Lorenco Šimić odigrao je cijelu utakmicu.

U Ligi za ostanak Senica i Sered remizirali su 1:1. Ove momčadi su doslovno na sredini ljestvice ove faze natjecanja, dijele ih dva boda, a Senica je bolje plasirana.

Bez obzira na to gosti su stigli do vodstva golom Mateja Vuka u 14. minuti, a izjednačio je Peter Eneji Moses.

Matej Vuk kod gostiju odradio je cijelu utakmicu dok je Dino Špehar izašao u 62. minuti.

Trenčin je bio uvjerljiv protiv Pohronie slaveći 4:0 uz pogodak Ante Roguljića koji je igrao svih 90 minuta.