Bundesliga, 31. kolo, 14.06.2020, 18:00 h
Schalke 04 1:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Schalke i Bayer podijelili bodove na obostrano zadovoljstvo

Matej Kačan • nedjelja, 14.06.2020.

31. kolo Bundeslige zaključeno je susretom u Gelsenkirchenu gdje su Schalke i Bayer iz Leverkusena odigrali 1:1 i podijelili među sobom po bod koji je dobro došao svakoj ekipi...

Mirno prvo i nešto burnije drugo poluvrijeme smo gledali u Gelsenkirchenu gdje su Schalke i gosti iz Leverkusena zaključili 31. kolo s remijem koji može zadovoljiti obje ekipe. Schalke je s bodom upisao drugi remi nakon niza poraza te je na devetom mjestu preskočio Herthu i Eintracht, dok je Bayer skočio na četvrto mjesto ispred Borussije Mönchengladbach.

Domaća je ekipa najveće razočarenje nastavka Bundeslige te je u očajnoj formi pa se na nogometašima Schalkea od starta vidjela želja da se taj niz i dojam prekinu. Tako je Schalke prijetio iz tranzicije te je vrlo dobro stajao na terenu, ali nisu ni gosti bili bez riječi.

FC Schalke 04 - Bayer 04 Leverkusen Rezultati uživo

Najopasniji igrač Leverkusena je bio Lucas Alario kojem je udarac glavom u 23. minuti obranjen od strane domaćih igrača, dok je u 40. uspio postići pogodak koji je ipak poništen zbog zaleđa. S druge je strane najbolju šansu imao Daniel Caligiuri koji je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Lucas Hradecky bio uspješniji.

Tako se na poluvrijeme išlo s 0:0, ali je na startu drugog dijela odmah došla situacija koja će tijek do kraja utakmice usmjeriti u mnogo aktivnijem tonu. U jednom naizgled bezopasnom zračnom duelu u kaznenom prostoru Leverkusena je lopta u ruku pogodila Edmonda Tapsobu, ali na prvu nije bilo jasno je li kontakt bio dovoljan za jedanaesterac.

Sudac je išao pregledati VAR snimku, a ishod je naklonjen Schalkeu koji dobiva šansu za vodstvo. Loptu je uzeo Caligiuri koji ne griješi i domaćin iz Gelsenkirchena napokon vodi. To je bio znak za Bayer da se mora uozbiljiti, napasti i ići po bod ili pobjedu.

Tako u sljedećih pet minuta ozbiljno prijete Alario i Nadiem Amiri, ali napadači Leverkusena nemaju svoj dan. Schalke je bio vrlo organiziran te se sva inicijativa Bayera razbijala na čvrstom bloku domaćina i nije bilo većih šansi.

U 60. minuti je došlo do iskri na terenu nakon nesporazuma ili nesportskog poteza, ovisi kako tko protumači. Igrači Schalkea su izbacili loptu iz igre zbog fair-playja

No napadač Leverkusena Alario nije razumio situaciju ili nije htio razumjeti pa je jurnuo za loptom i našao se u šansi koja je ipak obranjena, a igrači Schalkea su mu na buran način pokazali što misle o tom potezu. Nastala je gužva, a sve je riješeno s tri žuta kartona.

Izdržavao je Schalke sve i činilo se da je na pragu pobjede, ali u 81. griješi lijevi bočni domaće momčadi Juan Miranda koji šalje loptu u svoju mrežu i inicijativa Bayera se isplaćuje, na ovaj ili onaj način. Imao je Schalke sjajnu priliku duboko u sudačkoj nadoknadi kad Michael Gregoritsch glavom gađa gol Bayera iz sjajne šanse, ali je vratar gostiju na mjestu i pokazuje sjajne reflekse.

Tako Schalke može žaliti za propuštenim vodstvom, a Bayer za promašenim šansama te obje momčadi mogu reći da su imale priliku za pobjedu, ali je remi na kraju najpošteniji i nikom neće previše smetati po bod.

Bayer će u sljedećem kolu tražiti svoj 60. bod pobjedom protiv Kölna, dok Schalke prvu od svoje tri prilike za ponovno uključenje u borbu za Europu ima u gostima kod Eintrachta gdje će biti šanse za prvu pobjedu nakon pauze.