Eibar

Real Madrid rutinskim slavljem ostao u utrci s Barcelonom

Matej Kačan • nedjelja, 14.06.2020.

Nakon više od tri mjeseca stanke, Real Madrid vratio se ligaškim obavezama i rutinski svladao Eibar u 28. kolu španjolske La Lige...

Stanka uzrokovana koronavirusom očigledno nije pretjerano utjecala na nogometaše Barcelone i Real Madrida koji su u tijesnoj utrci za prvaka Španjolske. Barcelona je glatko svladala Mallorcu s 4:0, a Real Madrid je jednako tako u 28. kolu La Lige rutinski pobijedio Eibar.

Domaći su sve riješili u prvom dijelu. Već nakon četiri minute igre Toni Kroos fantastičnim udarcem s distance pogodio je za vodstvo Reala. Bolji start Madriđani su okrunili još jednim pogotkom u 30. minuti.

Eden Hazard izbio je sam pred gostujućeg vratara, no nesebično je proslijedio loptu prema Sergiju Ramosu koji s par metara pogađa praznu mrežu. Konačno, točku na i postavio je Marcelo sjajnim udarcem s desetak metara iskosa.

Nakon tako sjajnog početka bilo je jasno da Eibar nema šanse preokrenuti ishod ili eventualno značajnije zaprijetiti domaćem sastavu. Real se sve više opuštao, nije više bilo potrebe da nepotrebno srljaju prema naprijed i idu svom snagom, a to je iskoristio Eibar.

U 60. minuti nakon jednog kornera, Pablo De Blasis je tukao, lopta je pogodila Pedra Bigasa te promijenila smjer i prevarivši Thibauta Courtoisa ušla u mrežu. Do kraja je belgijski vratar imao još jednu značajniju obranu kada je Pedro Leon vrlo dobro pucao.

Rezultat se do kraja više nije mijenjao, Real je zadržao priključak za Barcelonom, a u narednom kolu u Madridu će igrati protiv Valencije. Što se tiče Eibara, njihov sljedeći protivnik je Athletic Bilbao.

Što se tiče Luke Modrića, on danas nije imao zapaženiju ulogu, a igrao je sve do 84. minute kada ga je zamijenio Federico Valverde.