Real Betis 2:2 Granada
Granada

Betis i Granada podijelili bodove nakon lude završnice

Matej Kačan • utorak, 16.06.2020.

Čak tri pogotka smo vidjeli u posljednjih deset minuta utakmice između Betisa i Granade koja je na kraju završila podjelom bodova s 2:2...

Ništa do 85. minute nije dalo naslutiti da će se susret Betisa i Granade pretvoriti u veliki triler. Granada je vodila 1:0 pogotkom iz 29. minute i 50-ak minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda su do kraja pala tri pogotka te je sve završilo 2:2.

Betis je tražio oporavak od poraza u gradskom derbiju protiv Seville, ali početak nije bio po planu. Već u 10. minuti sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca prijeti Antonio Puertas, ali Joel Robles još bolje brani.

Probao je na drugoj strani Edgar Gonzalez u 26. nakon kornera, ali je Granada povela samo tri minute kasnije kad se u prilici našao Carlos Fernandez koji ne griješi. Vrijedi napomenuti da je ulogu asistenta odigrao Puertas koji je bio najaktivniji igrač gostiju u prvom dijelu.

Real Betis - Granada Rezultati uživo

U nadoknadi prvog dijela je prijetio Nabil Fekir, ali Betis ne može do izjednačenja do poluvremena. Slična slika se ponavlja i u drugom dijelu pa Betis napada i ima ogroman posjed lopte, ali do prave šanse ne može. Tako je ostalo sve do 84. minute kad je Betisu poklon udijelio Jesus Vallejo.

On je povukao protivničkog igrača za dres u svom kaznenom prostoru te je Betisu dodijeljen penal koji koristi Sergio Canales. Samo tri minute kasnije Betis potpuno okreće rezultat. Iz naizgled bezopasne situacije je s lijeve strane šesnaesterca potegao Cristian Tello koji sjajno pogađa suprotni kut za preokret.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima jer Betis ostaje bez pobjede i u ovom susretu. U prvoj minuti nadoknade je Granada imala korner, a lopta je preletjela sve u skoku. Već je lopta bila u padu kad ju je s lijeve strane na nekih osam metara dočekao stari lisac Roberto Soldado. Iskusni je napadač potegnuo sjajan volej desnom nogom te je pogodio bliži kut za 2:2 i tako pokazao zašto je tresao mreže u velikanima poput Tottenhama i Valencije.

Granada je ovim bodom potvrdila dobru formu i pobjedu nad Getafeom te je na osmoj poziciji sa samo bodom zaostatka za Valencijom, dok je Betis ostao na 13. mjestu uz prijetnju Valladolida i Alavesa.