Bundesliga, 32. kolo, 17.06.2020, 18:30 h
Eintracht Frankfurt 2:1 Schalke 04
Schalke 04

Eintracht pobjedom protiv Schalkea zadržao šanse za Europu

Jan Šneler • srijeda, 17.06.2020.

U 32. kolu njemačke Bundeslige, Eintracht je na svom terenu svladao Schalke i ostao u igri za mjesto u europskim natjecanjima...

Dva su kola ostala do kraja Bundeslige, prvak je već poznat, a ostaje još nekoliko važnih mjesta za podijeliti. Među njima su i ona u Ligi prvaka i Europskoj ligi, a premda prvo ne može uhvatiti, Eintracht želi uloviti Europsku ligu.

U 32. kolu frankfurtska momčad svladala je Schalke s 2:1. Sjajan start susreta u kojem su dominirali domaći su okrunili pogotkom u 28. minuti. Daichi Kamada odlično je uposlio Andrea Silvu koji mirno poentira za 1:0.

Eintracht Frankfurt - FC Schalke 04 Rezultati uživo

Eintracht je u prvom dijelu definitivno zaslužio voditi s više od 1:0 jer od gostiju praktički nismo vidjeli ništa. Potpuno bezopasni su bili, a uz 25% posjeda nisu uputili udarac u okvir Eintrachtovog gola.

Što domaći nisu uspjeli u prvom dijelu, pošlo im je za rukom početkom nastavka. U 50. minuti David Abraham koristi nepažnju obrane i kao najviši u skoku pogađa za 2:0. Lijepo vodstvo imao je i Eintracht, no Schalke se onda konačno probudio.

U 59. minuti Weston McKennie sada skače najviše i lijepim udarcem glavom matira domaćeg vratara. Gosti su ponovno u igri premda igrom to definitivno nisu zaslužili. Uslijedio je period igre u kojem je Schalke stisnuo protivnika, no u 78. minuti drugim žutim kartonom i isključenjem Cana Bozdogana, gosti su izgubili svaku nadu.

Domaći su zatvorili pristupe golu i osim jednog pokušaja Rabbija Matonda iz 82. minute, Schalke nije uspijevao opasnije zaprijetiti pobjedi Eintrachta. Eintracht sada ima 41 osvojeni bod, odnosno četiri manje od sedmoplasiranog Freiburga. Jasno je da pravo na kiks više nemaju. Što se tiče Schalkea oni drže 10. mjesto s 39 bodova.