Mainz iznenađujuće srušio Borussiju u Dortmundu i napravio veliki korak prema ostanku

Jan Šneler • srijeda, 17.06.2020.

Iako je prvak Njemačke već poznat, mjesta u europskim natjecanjima još su uvijek slobodna tako da će se do kraja voditi velika borba...

Kompletirano je 32. kolo njemačke Bundeslige, no osim činjenice da će Paderborn ispasti iz lige te je Bayern osvojio naslov, velika većina toga još je nepoznata. Mjesto u europskim natjecanjima, točnije Ligi prvaka, osim Bayerna osigurala je jedino Borussia Dortmund.

Upravo je Borussia večeras na svom terenu poražena od Mainza. Jasno je kako domaćima bodovi više ne trebaju, ali veliko je iznenađenje poraz od momčadi koja se bori za ostanak. Gosti su došli do vodstva u 33. minuti preko Jonathana Burkardta, a već početkom nastavka, u 49. minuti Jean-Philippe Mateta iskoristio je kazneni udarac.

Veliku prednost gosti nisu ispuštali do samoga kraja, a Borussia je stvorila jako malo ozbiljnih prilika i nije niti pretjerano zaprijetila slavlju gostima. Mainzu ova pobjeda znači puno više od tri boda jer sada imaju pet bodova prednosti ispred Fortune Düsseldorf što znači da su gotovo osigurali ostanak.

RB Leipzig se nalazi na trećem mjestu s četiri boda prednosti ispred Borussije Mönchengladbach te im Liga prvaka ne bi smjela izmaknuti niti ove sezone. Večeras su mogli potvrditi mjesto u elitnom natjecanju, ali remizirali su s Fortunom Düsseldorf. Pravo čudo su izveli gosti u samoj završnici.

Naime, RB Leipzig je pogocima Kevina Kampla iz 60. minute i Tima Wernera tri minute kasnije imao ogromnih 2:0. Činilo se da će mirno privesti susret kraju, ali je prvo Steven Skrzybski u 87. minuti smanjio zaostatak gostiju, da bi u sudačkoj nadoknadi Andre Hoffmann pogodio za konačnih 2:2.

Bayer Leverkusen nalazi se upravo na granici Lige prvaka i Europske lige. S bodom više od Borussije Mönchengladbach još uvijek su u krugu momčadi koje će igrati Ligu prvaka. Večeras su glatko svladali Köln s 3:1. Već u sedmoj minuti Sven Bender pogodio je za 1:0.

Odličnu igru domaćih Kai Havertz okrunio je golom u 40. minuti. Sve je moglo biti riješeno do poluvremena, ali Kevin Volland pogodio je okvir gola u 42. minuti. U nastavku se Köln vraća pogotkom Sebastana Bornauwa u 59. minuti. Ipak, pobjedu domaćih potvrđuje Moussa Diaby u 83. minuti.

Konačno, dodajmo kako je Hoffenheim uvjerljivo slavio na gostovanju kod Augsburga koji je prilično siguran sa šest bodova više od momčadi iz zone za ispadanje. Hoffenheimu je s druge strane ova pobjeda donijela sedmu poziciju i ulaz u kvalifikacije za Europsku ligu.

U prvom dijelu igralo se živo na obje strane, ali golova nije bilo. U nastavku pak Hoffenheim potpuno zatvara domaće i dolazi do zasluženog slavlja. U 59. minuti sjajno pogađa Munas Dabbur, a isti igrač samo par minuta kasnije povećava prednost gostiju na 0:2.

Ruben Vargas je u 69. minuti smanjio zaostatak domaćih, no u posljednjim minutama susreta Ihlas Bebou postavlja konačnih 1:3. Kod Augsburga je Tin Jedvaj igrao sve do 83. kada je zamijenjen. Hrvatski bek par minuta ranije zaradio je žuti karton. Kod Hoffenheima je Andrej Kramarić u igru ušao na poluvremenu.