Premiership, 28. kolo, 17.06.2020, 21:15 h
Manchester City 3:0 Arsenal
Arsenal

Manchester City pomeo neprepoznatljivi Arsenal, Luiz tragičar utakmice

Jan Šneler • srijeda, 17.06.2020.

Nastavak Premierlige donio je nove probleme Arsenalu koji je u 28. kolu teško poražen na gostovanju kod Manchester Cityja...

Iako praktički ne mogu biti prvaci Engleske, u Manchester Cityju ne planiraju popustiti do kraja sezone. U 28. kolu Premierlige glatko su svladali Arsenal koji može biti sretan što je primio samo tri pogotka.

Od samog početka susreta City je usmjerio utakmicu na svoj mlin, ali ono što je ipak obilježilo prvih pola sata su dvije prisiljene zamjene koje je morao napraviti Mike Arteta. Već nakon osam minuta ostao je bez Granita Xhake umjesto kojeg je ušao Dani Ceballos, a u 24. minuti ubacio je Davida Luiza umjesto Pabla Marija. Upravo će ova potonja izmjena imati utjecaja na sam rezultat.

Manchester City - Arsenal Rezultati uživo

City je pritiskao i stvarao velik broj prilika, a Arsenala gotovo da i nije bilo u prvom dijelu. Pokušavali su Riyad Mahrez i David Silva, ali najbolji igrač Topnika u prvom poluvremenu je bio vratar Bernd Leno.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela City je ipak došao do vodstva. Kevin De Bruyne poslao je jednu visoku loptu u šesnaesterac, Luiz umjesto da izbaci na sigurno nepotrebno griješi, a Raheem Sterling to koristi i zabija za 1:0.

Ako je u nečemu Luiz večeras bio dobar, onda je to konzistentnost. Kako je završio prvo poluvrijeme, tako je počeo drugo. U 51. minuti De Bruyne je zabio za 2:0 iz jedanaesterca kojeg je skrivio Brazilac povukavši s leđa Mahreza. Jasno, za taj start dobio je direktni crveni karton.

Nakon toga, Arsenal je potpuno nestao s travnjaka, a City je svojom klasičnom igrom držao posjed i polako pritiskao goste. Nije bilo potrebe za silnom jurnjavom, pa je i veća razlika izostala. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Phil Foden zabija za konačnih 3:0.