Premiership, 30. kolo, 19.06.2020, 19:00 h
Norwich City 0:3 Southampton
Southampton

Norwich bez pomaka nakon stanke, Saintsi ga lakoćom svladali na Carrow Roadu

Mihaela Bradovski • petak, 19.06.2020.

Norwich je upisao poraz na otvaranju nastavka sezone i još malo se približio Championshipu. Svladao ga je Southampton u gostima s visokih 3:0...

Jako loše izdanje Norwicha i zaslužen poraz. Očekivalo se puno bolje i kvalitetnije od onog što je viđeno, barem veća želja za pobjedom ako već ne i kvaliteta izvedbe. Međutim domaćin je bio potpuno van ritma, Southampton je dominirao susretom i još je Tim Krul spasio Norwich od težeg poraza.

Ovaj poraz zabetonirao je Norwich za dno ljestvice, a taman se kolo prije prekida sezone činilo da bi mogao krenuti prema naprijed, odigrao je jako dobru utakmicu protiv Leicestera i svladao ga 1:0, no sljedeće kolo donijelo je poraz kod Sheffield Uniteda, a ovo ružan poraz od Southamptona.

U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno i ništa nije govorilo da će se gdogoditi baš takav preokret u nastavku. No ono što je Norwich prikazao u drugom dijelu, može se nazvati totalnim raspadom.

U 49. minuti loše je reagirala obrana domaćina, Armstrong je pogurnuo loptu za Dannyja Ingsa koji nije imao problema svladati Krula s nekih 14-15 metara.

Pet minuta kasnije Ings i Armstrong zamijenili su uloge i Škot puca s ruba kaznenih prostora te podiže na 2:0.

Ništa domaćin nije mogao, puno je griješio dok su gosti dobili krila i igrali sve bolje. U 79. minuti Nathan Redmond postavio je konačnih 3:0.