Sevilla 0:0 Barcelona
Barcelona

Rakitiću 87 minuta u mirnom remiju bez golova

Matej Kačan • subota, 20.06.2020.

Petak je u La Ligi zaključen susretom Seville i Barcelone koji igrom nije odgovarao zvučnim suparnicima. Sve je na kraju završilo s mirnih 0:0 bez previše uzbuđenja...

Utakmica koja se po povratku La Lige možda i najviše očekivala prvog tjedna je poprilično razočarala. Samo dan nakon vatrometa na susretu Reala i Valencije, Barcelona i Sevilla su u Andaluziji odigrali vrlo mirnu utakmicu bez pogodaka i uz tek poneku veliku priliku.

Po običaju je Barcelona dominirala posjedom i inicijativom uz tek poneko bolje razdoblje Seville, ali su se udarci, a pogotovo oni u okvir gola podijelili poprilično ravnomjerno. Prvu jaču šansu je imao Leo Messi u 24. minuti koji je sjajno pucao, i možda bi lopta odsjela u mreži da je uspjela i doći do gola. Na nesreću po Barcelonu, dobro je reagirao obrambeni igrač u bloku.

Sevilla - Barcelona Rezultati uživo

Nastavila je Barcelona plesti mrežu oko Vaclika, ali bez boljih pokušaja do samog poluvremena na koje se odlazi s 0:0, a prva bolja šansa u drugom dijelu je pripala Lucasu Ocamposu koji u 55. minuti iz solidne situacije puca u Ter Stegena.

Daleko najbolju priliku na susretu je u 88. imao Luis Suarez koji se našao u sjajnoj situaciji u kaznenom prostoru domaćina, ali je silovito tukao malo preko grede. U prvoj minuti nadoknade je jako dobru poziciju za udarac i šok za Barcelonu imao Sergio Regulion koji je došao do jedne odbijene lopte nakon ubačaja, ali je pucao svojom slabijom nogom i to je lak plijen za Ter Stegena.

Ostalo je tako 0:0 i Barcelona može reći da je kiksala jer Real Madrid pobjedom kod Sociedada može doći do izjednačenja na vrhu. Sevilla je drugim remijem u nizu došla do 52. boda te je treća, ali je pobjedom može dostići Atletico Madrid.

Ivan Rakitić je započeo susret u prvih 11 Barcelone te je odradio solidnih 87 minuta.