Premiership, 30. kolo, 20.06.2020, 16:00 h
Brighton & Hove 2:1 Arsenal
Arsenal

Brighton u 95. minuti do potpunog preokreta i pobjede protiv Arsenala

Mihaela Bradovski • subota, 20.06.2020.

Još jedan vrlo loš nastup Arsenala i novi poraz. On je stigao u gostima kod Brightona koji je slavio 2:1 i odmaknuo je barem privremeno na pet bodova od zone ispadanja...

Povratak iz noćne more za Arsenal nakon pandemije koronavirusa. Ništa mu ne ide u prilog, prvi je koji je odigrao dva meča nakon restarta sezone u Premiershipu i prvi je upisao dva poraza.

Prvo ga je Manchester City svladao s glatkih 3:0 u užasnoj večeri Davida Luiza, a sada je poraz upisan i u gostima kod Brightona koji je bio bolji s 2:1.

Arsenalu je očito najmanje trebala ta duga stanka, igrao je dobro prije toga, uhvatio neki zalet i imao tri uzastopne pobjede, ali povratak je bio jako loš.

Protiv Brightona je čak jako dobro krenuo i u prvih deset minuta mogao je do vodstva, ali pokušaji Aubameyanga i Sake nisu završili u mreži.

Bili su Topnici bolji protivnik, ali nisu to i kapitalizirali u početku. U završnici prvog dijela stigao je težak udarac, ozljedu je zaradio Bernd Leno te je u igru morao Emiliano Martinez.

U drugom dijelu Arsenal je nastavio prijetiti, a prijetnje je ostvario u 68. minuti kada je stigao do vodstva. Nicolas Pepe dobio je loptu u 16 metara, namjestio se na udarac ljevicom i zabio za 1:0.

Međutim domaćin se nije predao i relativno brzo došao je do poravnanja. U 75. minuti nakon gužve u petercu Lewis Dunk ugurao je loptu u mrežu.

Kada se već činilo da će susret završiti remijem, u 95. minuti krasno dodavanje Connollyja koji bježi čuvaru, dolazi sam pred Martineza i postavlja konačnih 2:1.