Atlético Madrid 1:0 Valladolid
Valladolid

Atletico uz pomoć VAR-a u završnici do pobjede nad Valladolidom

Matej Kačan • nedjelja, 21.06.2020.

Nogometaši Atletico Madrida su s drugom pobjedom u nizu iskoristili remije Seville te su se popeli na treće mjesto ljestvice. Pobjedu nad Valladolidom je u 81. minuti donio Vitolo...

Nakon fantastično ubojite predstave protiv Osasune, nogometaši Atletico Madrida su opet odigrali susret s puno posjeda lopte i inicijative, ali bez takve realizacije. Preko 60% posjeda i 15 udaraca je bilo dovoljno tek za 1:0 pobjedu nad Valladolidom.

Nisu ni gosti ostali bez svoje riječi jer je prva prilika na utakmici bila upravo njihova, ali je u 4. minuti uspješniji od Walda Rubia bio Jan Oblak. Vatrenih prvih 10 minuta se nastavilo prilikama Morate i Felixa, ali dinamičan početak susreta nije donio golove.

Zato je ostatak susreta prošao u uspavanki bez većih uzbuđenja, a tek je strasti malo podigao Diego Costa kad je u 70. minuti zatresao mrežu, ali je bio u očiglednom zaleđu. Već se činilo da se Atletico vraća svojim starim navikama neefikasnosti i remija, ali je u 81. ipak došlo do pogotka.

Atlético Madrid - Real Valladolid Rezultati uživo

Thomas je sjajnim udarce iz daljine okušao vratara gostiju, ali Churripi brani i šalje loptu u korner. Iz tog se kornera izrodio i pogodak jer je Costa glavom prebacio na desnu stranu gdje s desetak metara glavom puca Vitolo.

Domaći su izbili loptu i činilo se da je izbijena s crte, ali se aktivirao VAR i tehnologija gol linije te su pokazali da je lopta prešla crtu. Tako je Atletico došao do 1:0 i pobjede s kojom skače na treće mjesto ljestvice s 52 boda, koliko ima i četvrta Sevilla. Šime Vrsaljko je i dalje van stroja zbog ozljede koljena.